Domů » Bleskovky » Windows 8.1 Update 1: Na internet unikly screenshoty z chystané aktualizace

Windows 8.1 Update 1: Na internet unikly screenshoty z chystané aktualizace

Microsoft v současné době pracuje na menší aktualizaci pro Windows 8.1, která by měla někdy na jaře přinést především sblížení zdrojového kódu s mobilním systémem Windows Phone 8.1. Firma tak chce usnadnit práci programátorům, kteří budou moci snadno vyvíjet hry a aplikace pro obě platformy současně.

Na internetu se nyní objevily první screenshoty z předprodukční verze Windows 8.1 Update 1, které pocházejí od ruského uživatele schovaného za přezdívkou WZor. Kdo by ale čekal šokující odhalení nových funkcí, bude zklamán. Obrázky kromě několika nových čísel sestavení vlastně neukazují nic, co bychom už dávno neznali z Windows 8.1. Přesvědčte se sami.

  

Microsoft údajně plánuje návrat klasické nabídky Start v upravené podobě, ta by se ale měla objevit nejdříve ve verzi s označením Threshold, což by mimochodem mohl být podle Mary Jo Foley také krycí název pro Windows 9. Toho se ale určitě nedočkáme dříve než v roce 2015. Co tedy Softies chystají na poli desktopu pro letošek?

  

To zatím bohužel není jasné a ani nově uniklé screenshoty nám moc nenapověděly. Prozatím tedy nezbývá než čekat na blížící se vývojářskou konferenci Build, kde by měl redmondský gigant své plány alespoň částečně poodhalit. Build 2014 se koná ve dnech od 2. do 4. dubna v San Francisku.

Miroslav Havlíček

3 komentářů

  1. Microsoft by si měl stát za svým a žádnou trapnou „klasickou“ nabídku Start nevracet. Akorát se tím zvýší schizofrenie systému. Neříkám, že nemá dělat úpravy na současném provedení nabídky Start, ale už návrat tlačítka Start byla chyba.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).