Windows 8.1: Přehled změn a vylepšení (video)

Windows 8 se zatím netěší vřelému přijetí na trhu. Microsoft si je situace dobře vědom a do plánované aktualizace pro Windows 8/RT plánuje řadu změn, po kterých uživatelé volali. Mezi nimi můžeme zmínit větší personalizaci obrazovky start, pokročilejší hledání, možnost zapnout počítač rovnou na plochu a přibylo mnohokrát propírané tlačítko Start. Největší změny se dějí v části Windows označované „Metro“ a budou se tak týkat hlavně uživatelů tabletů a dalších dotekových zařízení. Některé ze změn prezentoval za Microsoft Jensen Harris na videu, které si můžete prohlédnout níže. Testovací verze Windows 8.1 vyjde 26. června a systém by vás na ní měl sám upozornit. Přináší však jednu komplikaci – po její instalaci nebudete moci přejít na finální verzi bez přeinstalování všech aplikací.

Na druhém videu, které pochází z Computexu 2013, si můžete prohlédnou prezentaci Microsoftu, kde ukazuje navrácené tlačítko Start a další změny ve Windows 8.1.

David Podzimek

12 komentářů

 1. FantomasMan (neregistrovaný)

  Navrácené tlačítko Start ? To je vtip ! Nie ? Mne osobne nechýba ale ak to bude v podobe na prezentovanom videu tak je to je len ikona na návrat do Metro menu. A nie klasické „staré“ tlačítko Start. Čiže obyčajné Win tlačítko na klávesnici.

  • mceza (neregistrovaný)

   Za to můžou debilní uživatelé, protože nesnesou změnu.

   Tlačítko start tam je, jen není vidět a musí se zajet myší až úplně do rohu. Stejně ale je daleko rychlejší a pohodlnější zmáčknout klávesu Win.

   Jenomže lidi se prostě začali vysmívat Microsoftu, že tam chybí tlačítko start, tak oni teď udělají toto :( Zbytečné zabrání místa :(

  • David Podzimek (neregistrovaný)

   Je to tlačítko start, není to start menu.

   Taky mi na Windows 8 nechybí, ale v diskuzích se objevuje často. Zároveň v několika článcích sem našel, ze je to požadavek korporátních zákazníků, aby nemuseli znovu trénovat zaměstnance.

  • mceza (neregistrovaný)

   Znovu trénovat zaměstnance? Ty lidi jsou stupidnější než jsem si myslel :(

  • fero (neregistrovaný)

   Mě start taky nechybí až na jednu věc, dycky jsem si kliknul na start a do kolonky hledat vepsal co chci a ono mi to okamžitě našlo. Bohužel s W8 mi to nové hledej nenajde uplně všechno a už vůbec nehledá na mém HDD, jelikož používám SDD jen na OS je to k ničemu :(. Ale je fakt že jsem tohle (už si nepamatuju) nezkoušel z W7 tak možná to taky neumí.

  • mceza (neregistrovaný)

   Tak pozor, tady se bavíme o tlačítku Start, nikoli o nabídce.

   Ale dle videí bude u Windows 8.1 vyhledávání značně vylepšeno. Myslím, že by to mohlo už fungovat.

 2. bkf1 (neregistrovaný)

  Vidim ze se mi W8ky nezalibi ani po tomhle updatu. Porad je to kockopes mezi desktopem a tabletem. Nekomu asi vyhovuji tyhle srandy a ve Wordech velike detske nabidky apod., ale ja na tom chci hlavne PRACOVAT, coz se ve W8 da uz hodne blbe…

  • martkono (neregistrovaný)

   Word praveze este nie je prerobeny do Metro verzie (ako je OneNote MX). Word z Office 2013 ma rovnaky ribbon ako ten z 2010 ;-)

  • mceza (neregistrovaný)

   martkono: Ribbon má maličko jiný, ale hlavně lze stiskem tlačítka přepnout do dotykové verze (tlačítka se zvětší a uzpůsobí se nástroje ovládání prsty). Naprosto super věc.

  • bkf1 (neregistrovaný)

   MARTKONO:

   Ribbon hlavne prisel v 2007ce. Je to fajn vec pro tablet, ALE u desktopu to, podle me, hrozne zneprehlednuje ovladani (zvlast pro ty, kteri maji Office na praci ne na domaci hrani). Windows/Office by jednoznacne mely mit DVOJI ovladani a ne se snazit o kockopsy…

  • mceza (neregistrovaný)

   Ale vždyť tam dvojí ovládání je. Myší se to ovládá stejně dobře jako prstem.

 3. gaspic (neregistrovaný)

  to tlačítko start je pěknej humus!!!

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *