Domů » Bleskovky » Windows 8.1 mají být povýšena na novou verzi v létě: GDR1 pro WP8.1 se již testuje

Windows 8.1 mají být povýšena na novou verzi v létě: GDR1 pro WP8.1 se již testuje

Proces vývoje nových verzí systémů od Microsoftu je v plném proudu a ačkoliv prozatím není jasné, jaké novinky se ve světě Windows a Windows Phone chystají, můžeme díky dvěma nezávislým informátorům serveru Neowin nastínit, kdy k nejbližším aktualizacím stěžejních produktů od Microsoftu dojde.

 

Dnešnímu datu má být nejblíže vydání letní aktualizace systému Windows 8.1 (Windows 8.1 Update 2 nebo Windows 8.2), která má údajně vstoupit v červenci do fáze RTM, přičemž samotné vydání je naplánováno na srpen nebo září letošního roku. Novinky této verze nejsou prozatím známé, ačkoliv se již objevila nepotvrzená informace, že balíček aktualizací bude mít celkem 3 GB. A to už je hodně dat pro nové funkce.

 

Tým okolo Windows začal údajně sdílet své pokroky ve vývoji nové verze systému s číslem 9 s ostatními divizemi Microsoftu, nicméně žádná testovací verze prozatím neexistuje. Vydání je očekáváno v druhém nebo třetím čtvrtletí příštího roku, očekávané funkce jsou návrat nabídky start a možnost pracovat s Modern UI aplikacemi v oknech desktopového prostředí.

 

Koncem tohoto roku má přijít balíček aktualizací GDR1 pro Windows Phone 8.1. Paradoxně oproti Update 2 pro Windows se má tato aktualizace aktuálně nacházet ve velmi pokročilém stádiu testování na zařízeních uvnitř společnosti Microsoft, ovšem telefonů s Windows Phone 8.1 je prozatím jako šafránu. Vydání tak bude předcházet nejprve vydání Windows Phone 8.1 na současná zařízení, které je naplánováno na přelom července a srpna.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Já bych to s GDR1 viděl tak, že v něm opraví všechny faily, co jsou v 8.1 a vydají to spolu s ofiko vydáním celé 8.1.

  • A Fail bude, keď do GDR1 pridaju dalsie faily :D

  • Jan (neregistrovaný)

   No vyhoda WP oproti konkurencii bola v Glance Screene a People hube. Hub zrusili, takze na rade asi bude GS. L930 ho vlastne uz nema :-P

  • L930 ho ale nemá kvůli HW limitaci displeje, který je v zařízení použit.

   People Hub pokud vím zrušený není, pouze se výrazně změnila jeho část sociální integrace, kterou přebrala aplikace, ale pořád to funguje v podstatě stejně, jen pro komentáře to otevírá app, vše je rychlé a vcelku bezproblémové, tak v tom nevidím – ale spíš +, protože vývojáři můžeou neomezeně přidávat další sociální sítě a People hub se stane ještě větším zdrojem než byl ve WP8.0.

 2. To sem zvědavej…:D

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).