Windows 8 míří na český trh: Zakoupit je můžete od zítřka

Microsoft dnes oznámil dostupnost Windows 8 pro zákazníky jak na českém trhu, tak na celém světě. Počínaje pátkem 26. října zákazníci z řad koncových i firemních uživatelů mohou začít plně využívat vše, co s sebou Windows 8 přináší. Ať už nové uživatelské rozhraní, velké množství aplikací dostupných ve Windows Store či více než 1 000 certifikovaných Windows 8 zařízení z řad počítačů a tabletů.

Systém Windows 8 bude k dispozici k prodeji a ke stažení formou upgrade licence pro existující počítače na více než 140 trzích a ve více než 37 jazycích. Uživatelé si jej mohou stáhnout ze stránek Windows.cz, případně zakoupit v maloobchodním prodeji. Čeští zákazníci mohou v současné době vybírat z několika desítek zařízení se systémem Windows 8 v mnoha on-line a kamenných obchodech. Samotný nákup dnes na této doméně ještě není možný, je nutné vyčkat až na zítřejší oficiální termín (26. října).

 

„S uvedením Windows 8 přináší Microsoft systém Windows kompletně v novém,“ říká Lukáš Křovák, manažer divize Windows Client společnosti Microsoft v České republice. „Nezáleží na tom, jestli používáte tablet či počítač, zda jej potřebujete pro práci či zábavu nebo zda chcete obsah konzumovat či vytvářet. Windows 8 plně umožňuje přizpůsobit si počítač svým konkrétním potřebám a přáním.“

Windows 8 bude dostupný v obchodech ve dvou verzích – Windows 8 a Windows 8 Pro. Pro firemní zákazníky je pak připravena edice Windows 8 Enterprise, která nabízí zcela nové možnosti v oblasti mobilní produktivity, a to díky funkcím jako jsou Windows To Go, DirectAccess či BranchCache. Současně přináší rozšířené zabezpečení díky funkcím jako Trusted Boot, BitLocker a AppLocker.

  

V rámci uvedení Windows 8 na světový trh přináší Microsoft do rodiny produktů Windows také zbrusu nový systém určený pro ARM architekturu – Windows RT, který bude předinstalovaný na nových zařízeních. Systém Windows 8 je vybaven zcela novou úvodní obrazovkou, která uživatelům umožňuje na jedno kliknutí přistupovat ke všem aplikacím, kontaktům a obsahu, který potřebují. Současně přináší novou verzi internetového prohlížeče Internet Explorer 10, který je plně optimalizován pro ovládání dotykem a pro využití cloudových služeb, které nabízí služba SkyDrive.

   

Aktualizace ze starší verze systému Windows

Vedle výběru z nepřeberného množství nových zařízení mohou uživatelé využít také možnosti upgradu staršího systému na svém současném počítači. Až do konce ledna mohou uživatelé, kteří na svých stávajících počítačích používají starší systémy Windows XP, Windows Vista či Windows 7, využít možnosti upgradovat na novou verzi systému Windows 8 Pro za zvýhodněnou maloobchodní cenu 29,99 EUR ve formě elektronické distribuce licence (780 Kč). Pro zákazníky, kteří si v období od 2. června 2012 do 31. ledna 2013 zakoupili či zakoupí počítač se systémem  Windows 7 v edicích Home Premium, Professional a Ultimate, je připravena speciální cenová nabídka na upgrade systému na Windows 8 Pro za cenu 14,99 EUR (380 Kč). Více informací k této nabídce najdete na stránkách WindowsUpgradeOffer.com.

Autor článku
Jiří Hrma
Zakladatel a šéfredaktor SMARTmania.cz, fanoušek moderních technologií, cestovatel, milovník elektronické hudby a vyznavač extrémních sportů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku