Domů » Bleskovky » Windows 8 a Windows Phone 8 uspějí na korporátním trhu, tvrdí Samsung

Windows 8 a Windows Phone 8 uspějí na korporátním trhu, tvrdí Samsung

Microsoft v těchto dnech zažívá důležité milníky své více téměř čtyřicetileté existence. Včera představil nový operační systém Windows 8 a v pondělí přijde na řadu jeho mladší sourozenec určený pro mobilní zařízení, Windows Phone 8. Graham Long, viceprezident divize IT v britském Samsungu se nechal v rozhovoru pro server V3 slyšet, že věří ve výrazný úspěch obou platforem Microsoftu, tedy alespoň na korporátních trzích.

Microsoft podle něj nabízí ve spolupráci se svými partnery kompletní portfolio výrobků, které jsou mezi koncovými uživateli ve firemním prostředí stále více oblíbené – od smartphonů, přes tablety po PC. S novou verzí operačních systémů spolu navíc tyto produkty komunikují ještě mnohem lépe než v minulosti. Obě platformy navíc nabízejí některé pro byznys významné funkce, které jejich konkurentům chybí. Microsoft si v tomto ohledu hodně slibuje od vestavěné podpory šifrování a tradičně od svého kancelářského balíku Office, který bude v některých produktech (Windows Phone 8, Windows RT) také již v základu.

Platformy Windows 8 a Windows RT se tak budou snažit zaútočit především na iPady, které se kromě běžných uživatelů těší rostoucí oblibě právě i ve firemním prostředí. Smartphony s Windows Phone 8 zase mají v první fázi zaplnit mezeru vzniklou díky klesajícímu zájmu o telefony BlackBerry. Jak Long dále zdůraznil, Samsung je připraven bojovat na obou frontách.

Zdroj: V3 

Miroslav Havlíček

8 komentářů

 1. mceza (neregistrovaný)

  Ještě aby neměly významný úspěch, když nám to budou cpát do všeho a všude. S takovejma firmama za zády to musí uspět i kdyby byly Win8 horší než všichni ostatní…

 2. mino (neregistrovaný)

  Neviem ako WP8 ale W8(nie RT) urcite

 3. VNavrátil (neregistrovaný)

  To mi připomělo tohle: [odkaz] :D

 4. W8 (neregistrovaný)

  včera som si na skúšku nahral 90 dnovu verziu , nooo

  90% ludí bude chcieť na desktope naspäť 7 -ičky , je to divné , na tablet a mbil OK ale ovládať to myšou ???

  • fero (neregistrovaný)

   tak to je docela blbost, už jen kvůli tomu že ty dlaždice můžeš obejít ;) takže to ani nepoznáš že to je W8, ale alespon co byli články tak svižnost toho systému je úžásná a určitě nejen to.

  • mimonaut (neregistrovaný)

   to ovládání není zlé, jen nezvyklé.. mě to trvalo plné dva dny, než mi to přešlo do krve.. Navíc na desktopu se nic zásadního nemění..

  • chmeldas (neregistrovaný)

   Nezvyklé, ale není vůbec špatné.

  • TomasSX1 (neregistrovaný)

   Som toho isteho nazoru ze nezvykle, ale skvele. Ked si clovek na to zvikne, nebude chciet bez toho byt. Ma to vychytane ficuri ktore mi zu teraz ulahcuju pracu a to W8 a Metro UI nepoznam len od piatku :)

Napsat komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze. Pokud nechcete neustále vyplňovat pole Jméno a E-mail (nezveřejňuje se), doporučujeme se zaregistrovat. Vyžadované informace jsou označeny *