Domů » Bleskovky » Windows 8 a Windows Phone 8 uspějí na korporátním trhu, tvrdí Samsung

Windows 8 a Windows Phone 8 uspějí na korporátním trhu, tvrdí Samsung

Microsoft v těchto dnech zažívá důležité milníky své více téměř čtyřicetileté existence. Včera představil nový operační systém Windows 8 a v pondělí přijde na řadu jeho mladší sourozenec určený pro mobilní zařízení, Windows Phone 8. Graham Long, viceprezident divize IT v britském Samsungu se nechal v rozhovoru pro server V3 slyšet, že věří ve výrazný úspěch obou platforem Microsoftu, tedy alespoň na korporátních trzích.

Microsoft podle něj nabízí ve spolupráci se svými partnery kompletní portfolio výrobků, které jsou mezi koncovými uživateli ve firemním prostředí stále více oblíbené – od smartphonů, přes tablety po PC. S novou verzí operačních systémů spolu navíc tyto produkty komunikují ještě mnohem lépe než v minulosti. Obě platformy navíc nabízejí některé pro byznys významné funkce, které jejich konkurentům chybí. Microsoft si v tomto ohledu hodně slibuje od vestavěné podpory šifrování a tradičně od svého kancelářského balíku Office, který bude v některých produktech (Windows Phone 8, Windows RT) také již v základu.


Platformy Windows 8 a Windows RT se tak budou snažit zaútočit především na iPady, které se kromě běžných uživatelů těší rostoucí oblibě právě i ve firemním prostředí. Smartphony s Windows Phone 8 zase mají v první fázi zaplnit mezeru vzniklou díky klesajícímu zájmu o telefony BlackBerry. Jak Long dále zdůraznil, Samsung je připraven bojovat na obou frontách.

Zdroj: V3 

Miroslav Havlíček

avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
mceza
Anonym
mceza

Ještě aby neměly významný úspěch, když nám to budou cpát do všeho a všude. S takovejma firmama za zády to musí uspět i kdyby byly Win8 horší než všichni ostatní…

mino
Anonym
mino

Neviem ako WP8 ale W8(nie RT) urcite

VNavrátil
Anonym
VNavrátil

To mi připomělo tohle: [odkaz] :D