Aktualizace pro Windows 8.1 RT dorazí nakonec až v září

Microsoft vydá 29. července finální verzi systému Windows 10, kterou si budou moci nainstalovat zdarma současní majitelé licencí Windows 7 a 8.1 na počítačích, tabletech, noteboocích a konvertibilních zařízeních.

 

Jedinou výjimku tvoří zařízení s ARMovou verzí Windows RT, která pohání například první dvě generace tabletů Surface, či tablet Nokia 2520. Windows RT nebude možné na Windows 10 povýšit, nicméně Microsoft dříve přislíbil, že vydá aktualizaci, která na tato zařízení přinese alespoň některé prvky z Windows 10.

Stránky podpory Microsoftu nedávno odhalily, že slibovaná aktualizace přijde zhruba ve stejném časovém období jako Windows 10, nyní však hlavní manažer operačních systémů Microsoftu Gabe Aul prozradil, že se tak stane později. Aktualizace ponese jméno Windows 8.1 RT Update 3 a bude dostupná v září letošního roku. Bohužel stále nevíme, jaké funkce tato aktualizace přinese.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentáře

 1. Norbert (neregistrovaný)

  Ved nech tam daju Windows 10 (mobile) a problem vyrieseny tak ci tak chcu robit tablety aj z tymto systemom pre ARM procesory.

  • wtf (neregistrovaný)

   To by som na svoj surface 2 nedal. Windows RT je normálny OS, W10M sa možnostami či funciami ani len nepribližuje. Nie to ešte ovladaním. Smartfonove OS na tablety proste nepatrí

 2. Spiril303 (neregistrovaný)

  Mám surface RT a poslední dobou přichází podezřelé víc aktualizací.. žeby predpriprava na update?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *