Domů » Bleskovky » Windows 365: Microsoft požádal o ochrannou známku pro operační systém formou předplatného

Windows 365: Microsoft požádal o ochrannou známku pro operační systém formou předplatného

Když Microsoft v lednu představoval novinky ve Windows 10, potěšil majitele systémů Windows 7 a 8.1 tím, že jim nabídne „desítky“ zdarma v případě, že si nový systém nainstalují v prvním roce od oficiálního vypuštění. Šéf operačních systému Terry Meyerson ale zároveň na lednové prezentaci oznámil, že se systém Windows změní v největší internetovou službu a již nebude nutné ptát se, jakou máte verzi, neboť všichni budou mít systém aktuální.

  

I když nebylo prozrazeno více detailů, mezi řádky se dá vyčíst, že se v Redmondu chystají na systém Windows aplikovat podobný model předplatného, jaký již poměrně úspěšně běží na jejich kancelářském balíku Office 365. Tento fakt podtrhuje i žádost o ochrannou známku na Windows 365, kterou Microsoft podal na konci letošního ledna.

  

Zda se tradiční modely distribuce Windows změní již s uvedením „desítek“ na trh nebo má Microsoft se známkou Windows 365 dlouhodobější plány a nechtěl si ji nechat protéct mezi prsty, prozatím nevíme. Ale jsme nesmírně zvědaví, jaký obchodní model v Redmondu zvolí, obzvláště pak na větších tabletech a noteboocích, na nichž byl dosud ve většině případů systém Windows předinstalován.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Martin II (neregistrovaný)

  „Zda se tradiční modely distribuce Windows změní již s uvedením „desítek“ na trh nebo má Microsoft se známkou Windows 365 dlouhodobější plány a nechtěl si ji nechat protéct mezi prsty, prozatím nevíme.“

  Nic sa nezmeni, len sa doplni o dalsi sposob ziskania Windows. Tak ako to funguje pri Office.

 2. lerion (neregistrovaný)

  „obzvláště pak na větších tabletech a noteboocích, na nichž byl dosud ve většině případů systém Windows předinstalován zdarma.“

  Ono je zdarma a zdarma………

  • Johny (neregistrovaný)

   Asi tak. Zdarma, ale komponenty se o 3000 záhadně předražily.

  • Já ti nevím, třeba takový Acer V5-561G, verze s HD, 4GB RAM a bez OS za 12k, verze s FHD, 8GB RAM a Win8.1 15k, ale to bylo ještě před dolarem, a navíc je už CZC stáhlo.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Samozřejmě byly notebooky bez OS vždy cenově výhodnější. Takových jsem během 10 let nakoupil několik a vždy to tak bylo. Takže Windows OEM zdarma opravdu nikdy nebyly. Pokaždé tam byl příplatek cca 2.000Kč.

  • abc (neregistrovaný)

   LISTER0 nic jsi nepochopil, dříve neplatilo, že OEM=zdarma, naopak, za OEM verzi se vždy platilo, ale méně.

   U W10 by toto mělo padnout, pokud se nepletu…

  • Johny (neregistrovaný)

   ABC: Já myslim že pleteš :D Za systém budeš platit furt, i za OEM. Nespletlo se ti to s tím, že uživatelé co mají OEM Windows 7/8 budou moci mít zdarma Windows 10 po určitý čas?

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).