Windows 12 v přípravě? Vývoj údajně začne už příští měsíc

windows 11 notebook unsplash

Když Microsoft v roce 2015 představil operační systém Windows 10, tvrdil že se jedná o vůbec poslední verzi Windows – dále měly následovat už pouze aktualizace. Jak už dnes víme, tento smělý plán redmondským dlouho nevydržel, neboť od loňského podzimu tu máme Windows 11. A ani v jejich případě se nejspíš nebude jednat o poslední verzi.

Windows 12 v přípravě?

I když jsou Windows 11 na trhu teprve krátce a Microsoft pro ně připravuje spoustu vylepšení, objevují se první spekulace o jejich nástupci. Jako první se zmínka o Windows 12 objevila na německém technologickém webu Deskmodder.de s tím, že vývoj by měl být zahájen už příští měsíc.

O tom, co nového Windows 12 přinesou, je prozatím předčasné spekulovat. Server Tom’s Hardware s odvoláním na tweet Swift on Security uvedl, že jedním z nových požadavků bude dvojice TPM modulů, však nakonec se ukázalo, že se jednalo o žert.

Nás by potěšilo, kdyby Windows 12 byly zbrusu novým systémem, neboť Windows 11 jsou pouze slepencem Windows 10 a zrušených 10X. Každopádně vývoj operačního systému je dlouholetý proces, takže na první oficiální informace si počkáme nejspíš ještě několik let.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku