Domů » Bleskovky » Windows 10 zůstanou nadále okenním systémem, funkce Sets byla uložena k ledu

Windows 10 zůstanou nadále okenním systémem, funkce Sets byla uložena k ledu

Microsoft v loňském roce přidal do několika testovacích sestavení Windows 10 funkci Sets. Ta umožňovala otvírat více aplikací v jenom okně a přepínat se mezi nimi pomocí panelů, tyto relace pak bylo možné ukládat na později či pro otevření na jiném zařízení. Loni v červnu však bylo testování Sets ukončeno, Microsoft Insiderům poděkoval za množství zpětné vazby a přislíbil budoucí návrat. Ten se ale zřejmě neuskuteční.

Panelové prostředí není na pořadu dne

Rich Turner z Microsoftu na Twitteru potvrdil, že funkce Sets již není na pořadu dne, alespoň ne na úrovni systémového prostředí. Pode reportu ZDNet byly plány změněny kvůli přechodu prohlížeče Microsoft Edge na vykreslovací jádro Chromium; původní Edge se měl totiž starat o otvírání univerzálních aplikací v panelech.

Sets in Windows 10

Přidání panelů je prý na to-do listu Microsoftu stále vysoko, avšak patrně pouze separátně na úrovni několika aplikací, např. Windows Console. Je možné, že v Redmondu nenasbírali příliš pozitivní zpětné vazby a rozhodli se funkci zrušit ještě před jejím uvedením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

5 komentářů

 1. Na desítky jsem si Už zvyknul a mohu říct že spokojenost, za zachování oken jsem také rád.
  Rád bych ale někdy měl. Možnost motivu komplet, tak jako tomu bývalo dříve, je vážně takový problém tohle zabudovat nebo nabídnout v MS Store ke stažení?
  Jsem. Ochoten si to i koupit, o rozšíření, utility, udelatka třetích stran souhrnem S.. y co napachaji víc škody jak užitku nemám zájem ani ty placené.
  Rád bych motiv WinXP nebo aspoň Win Vista či 7.

 2. To jsem jedině rád. Pro lidi se smyslem pro pořádek super věc, pro BFU nástroj autodestrukce.

 3. Nepohodlne, zmatecne a v pripade MS nedotahnute (pulka aplikaci porad v oknech, dalsi v panelech). Jeste ze to zatnuli.

 4. Ach jaj to čo vedia utility už vyše roka miliardové MS nevie implementovať. A takto to je to všetkým čo MS robí – nápad dobrý, nedotiahnute, buď to funguje z polovice alebo vôbec, zrušia a zavraždia to atď. Celkom ma to vytáča, už aby začali lepšie behať hry pod linuxom a dovi.

 5. Měli by se držet toho, co je LÉTY PROVĚŘENÉ a testovací věci provozovat v „testovací sféře“ (pro lidi, kteří o to mají zájem), ne to cpát všem…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).