Domů » Bleskovky » Windows 10 zůstanou nadále okenním systémem, funkce Sets byla uložena k ledu

Windows 10 zůstanou nadále okenním systémem, funkce Sets byla uložena k ledu

Microsoft v loňském roce přidal do několika testovacích sestavení Windows 10 funkci Sets. Ta umožňovala otvírat více aplikací v jenom okně a přepínat se mezi nimi pomocí panelů, tyto relace pak bylo možné ukládat na později či pro otevření na jiném zařízení. Loni v červnu však bylo testování Sets ukončeno, Microsoft Insiderům poděkoval za množství zpětné vazby a přislíbil budoucí návrat. Ten se ale zřejmě neuskuteční.

Panelové prostředí není na pořadu dne

Rich Turner z Microsoftu na Twitteru potvrdil, že funkce Sets již není na pořadu dne, alespoň ne na úrovni systémového prostředí. Pode reportu ZDNet byly plány změněny kvůli přechodu prohlížeče Microsoft Edge na vykreslovací jádro Chromium; původní Edge se měl totiž starat o otvírání univerzálních aplikací v panelech.

Sets in Windows 10

Přidání panelů je prý na to-do listu Microsoftu stále vysoko, avšak patrně pouze separátně na úrovni několika aplikací, např. Windows Console. Je možné, že v Redmondu nenasbírali příliš pozitivní zpětné vazby a rozhodli se funkci zrušit ještě před jejím uvedením.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments