Domů » Bleskovky » Windows 10 v Insider programu povyšují. Přináší rychlé vytváření událostí

Windows 10 v Insider programu povyšují. Přináší rychlé vytváření událostí

Další týden = další testovací sestavení Windows 10 pro Insidery. Uživatelé odebírající nové verze v rychlém kanálu aktualizací si mohou užít další ochutnávku nových funkcí, které Microsoft připravuje do příští velké jarní aktualizace (20H1). Jaké to jsou tentokráte?

Rychlé vytváření událostí

Kalendář nacházející se vpravo u hodin umí již delší dobu zobrazit události ve „velkém“ kalendáři, nyní lze odsud přidávat i nové události. Stačí začít psát název události do nového textového řádku, přidat lze i čas a lokaci.

calendar

Zrcadlení telefonu na počítače Surface

Druhou zmíněnou novinkou je nový ovladač Marvell 15.68.17013.110 pro vybrané počítače Surface, který přináší podporu zrcadlení obrazovky telefonu. Je však nutné vlastnit kompatibilní telefon a některé z následujících počítačů:

  • Surface Laptop 1, 2
  • Surface Pro 4, 2017, 6
  • Surface Book 1, 2

Windows zcela bez hesel

Microsoft se již delší dobu snaží zbavovat se postupně hesel a nahrazovat je jinými způsoby ověření uživatele. U moderních zařízení bude nově možné zaškrtnout v nastavení položku „učinit toto zařízení bezheslové“ a spoléhat se na modernější způsoby autentizace – PIN, čtečka otisků prstů, skener obličeje, apod.

passles

Známé chyby

V tomto sestavení se opět objevilo několik chyb, které zatím znemožňují používat tuto verzi systému na hlavním zařízení. Jsou to:

  • Instalace tohoto sestavení může selhat kvůli nekompatibilitě s ovladačem úložiště
  • Funkce lupa obsahuje některé novinky, které ale zatím nejsou připravené do ostrého provozu a mohou být nestabilní
  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
  • Některé čtečky SD karet od Realteku nefungují správně
  • Funkce Řízený přístup ke složkám v Ochraně systému Windows je po updatu na toto sestavení vypnutý, lze jej však znovu zapnout

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Petr
Anonym
Petr

Ve vypisu chybi Surface Go.