Domů » Bleskovky » Windows 10 v Insider programu povyšují: černý Průzkumník souborů konečně dokončen

Windows 10 v Insider programu povyšují: černý Průzkumník souborů konečně dokončen

Microsoft v krátce po sobě vydal dvě nová sestavení Windows 10 pro Insidery, minulý týden to bylo sestavení s číslem 17723, včera pak 17733. Hlavní novinky z obou sestavení už jsme viděli dříve, Microsoft je pouze nyní vylepšuje do (téměř) hotové podoby.

Váš telefon

V minulém týdnu byla vypuštěna aplikace Váš telefon, která se má stát prostředníkem mezi počítačem a smartphonem s operačním systémem Android. Po vcelku složité instalaci skrze odkaz v SMS je možné v aplikaci prohlížet fotografie z mobilu, bohužel slibované další funkce jako notifikace či SMS konverzace zatím přítomny nejsou.

Tmavé téma Průzkumníka souborů

Největší novinkou posledního sestavení je možnost zvolit u Průzkumníka souborů tmavé téma. S touto funkcí Microsoft experimentuje již několik měsíců, stále však bojoval s mnoha bugy. Nyní jsou snad všechny odstraněny a tmavý Průzkumník by konečně měl fungovat korektně.

Další novinky

 • Rychlejší a bezpečnější internet skrze HTTP/2 a CUBIC
 • Restartování počítače po instalaci nového buildu je možné nově nastavit či odložit stejně jako v ostrých verzích Windows

Známé chyby

Podzimní update se zdá se blíží do cílové rovinky, a na místo přibývání nových funkcí můžeme v následujících týdnech očekávat spíše masivní odstraňování chyb. Stále je na čem pracovat, v seznamu přiznaných chyb jsou následující:

 • Smazání synchronizované lokální složky na OneDrive vede k zelené obrazovce smrti
 • U některých Insiderů nefunguje přepnutí do libovolné aplikace skrze odkaz v jiné aplikaci
 • U kontextových menu na hlavním panelu není aplikováno průsvitné pozadí
 • Některé funkce usnadnění přístupu, zejména lupa a předčítač, nemusí fungovat korektně
 • Na Windows 10 s aktivovaným S mode může selhat spuštění aplikací balíku Office skrze Store kvůli chybějící knihovně .dll. Řešením má být přeinstalování programu.
 • Nabídka Start může mít problémy se stabilitou a výkonem
 • Po prvním nastavení helmy pro smíšenou realitu musí být provedeno opětovné párování ovladačů
 • Ve smíšené realitě nemusí dojít k aktivaci funkce Flashlight hlasem, přestože se v menu Start tváří jako zapnutá.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

 1. Tak to je humus

 2. Nějak nechápu toho průzkumníka. Vše dávají do modernější podoby s možností dotykového ovládání, ale průzkumník zamrznul ve W7.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).