Domů » Bleskovky » Windows 10 v Insider programu povyšují. Brzy se naučí obnovovat z cloudu

Windows 10 v Insider programu povyšují. Brzy se naučí obnovovat z cloudu

Microsoft v tomto týdnu vypustil do světa nové testovací sestavení Windows 10 pro Insidery. Má označení 18950 (20H1) a stáhnout si jej mohou odběratelé nových buildů z rychlého kanálu aktualizací.

Windows 10

Jednodušší vytváření výstřižků obrazovky

Největší novinkou této verze je vylepšení funkce Výstřižek obrazovky. Tato miniaplikace se nyní naučila pracovat v jednom okně; pokud si uložíte výstřižek a klepnete na tlačítko nový, budete típat screenshoty v aktuálním okně a nebudete se muset probírat spoustou předchozích oken. Pokud vám ale stávající stav vyhovuje, budete si jej moci zvolit v nastavení aplikace.


výstřižky

Aplikace Výstřižek obrazovky také nově umožní vystřižené snímky přibližovat, a to všemi běžnými metodami – CTRL + Plus/Minus, kolečko myší, apod. Pro zobrazení výstřižku v původní velikosti bude k dispozici tlačítko.

Microsoft také bude chtít propagovat klávesovou zkratku Win + Shift + S, která funkci Výstřižek obrazovky otvírá. Při prvním spuštění dostane uživatel krátký tutorial, jak pořídit výstřižek bez nutnosti spuštění aplikace.

Cloudová obnova

Někteří Insideři si povšimli referencí na chystanou službu Cloud Download, která však zatím není k testování dostupná. Microsoft se však o ní na blogu krátce zmínil – jednoduše řečeno se bude jednat o možnost nainstalovat či opravit/obnovit Windows 10 přímo z cloudu, namísto použití fyzického média. Tato funkce je součástí některých recovery programů od výrobců počítačů, brzy se však dostane do Windows v nativní podobě.

Známé chyby

Jak bývá obvyklé, i nyní Microsoft opravil spoustu chyb, některé však nadále přetrvávají:

  • Starší verze anti-cheat softwaru ve hrách mohou způsobovat pád systému
  • Některé čtečky SD karet od Realteku nefungují správně
  • Funkce Řízený přístup ke složkám v Ochraně systému Windows je po updatu na toto sestavení vypnutý, lze jej však znovu zapnout

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na