Domů » Bleskovky » Windows 10 už letos žádný velký update nedostanou, příští rok přijdou rovnou dva

Windows 10 už letos žádný velký update nedostanou, příští rok přijdou rovnou dva

Systém Windows 10 se dosud dočkal dvou velkých aktualizací – jedna přišla loni na podzim, druhá tento týden jako oslava prvního výročí tohoto systému. Oba updaty do systému přinesly zástup nových funkcí a vylepšení, přičemž v Redmondu připravují další novinky; letos se jich ale nedočkáme.

windows10

Microsoft na svém blogu potvrdil, že výroční update byl pro letošní rok poslední velkou aktualizací, která do systému přináší nové funkce. Další velké aktualizace jsou očekávány v roce 2017, a to rovnou dvě. Podle spekulací by první z nich měla přijít někdy na jaře v době konání tradiční vývojářské konference Microsoft Build, druhá patrně někdy na podzim. Do té doby bude systém dostávat klasické kumulativní aktualizace, obsahující záplaty a opravy chyb. Novinky z příštích verzí systému si tradičně budou moci s předstihem vyzkoušet uživatelé zapojení do Insider programu.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Diskuze k článku

  1. Marek Studnička (neregistrovaný)

    V původních Widows 7 při spuštěném Skype a jeho propojení s Facebookem,bylo možno ze Skype komunikovat ze všemi ůčastníky,které mám v přátelích.nyní už mohu Skype využívat pouze s Těmi,kdo na Face Skype mají,nebo pouze kdo je na Skype-což je ale prý způsobeno-tak jsem to četl zhruba před rokem,že došlo k softwarové ůpravě,která toto ze strany Skype už neumožnuje-nicméně toto prohlášení je dost velkým zklamáním,nebot jen kumulativní záplaty je dost málo,i když Update přinesl jistě spoustu dobrých nápadů a pozitivních změn,očekával bych,že se na nich bude dál pracovat-viz recenze-že některé funkce i tak nepracují jak mají-mne osobně takto aktualizovaný Win 10 Vyhovuje-nejsem náročný uživatel.ale chápu,že na tu pompéznost,jakou Reedmont pouštěl do světa je toto trochu málo-jen můj názor

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).