Cena:

Windows 10 umožní blokovat instalaci desktopových aplikací

Na internet unikla zatím interní testovací verze Windows 10 s číslem 15025, která přináší další novinku, která se objeví v blížícím se Creators Updatu – možnost blokovat instalaci klasických desktopových aplikací. Jakmile je funkce v nastavení aktivována, je možné stahovat a instalovat pouze ty aplikace, které se nachází ve Windows Store.

windows-10

Toto omezení si klade za cíl udržovat systém bezpečný a spolehlivý, neboť aplikace ze Store se do něj nezakořeňují tak hluboko, jako aplikace desktopové, což se může hodit například v situacích, kdy k vašemu počítači či tabletu mají přístup děti. V nastavení bude na výběr instalaci win32 aplikací úplně blokovat, povolit nebo povolit s vyskakujícím upozorněním. Blokování instalace desktopových aplikací bude ve výchozím stavu vypnuté.

vmplayer_2017-02-26_10-57-01

Microsoft také připravuje novou edici Windows 10 nazvanou jako Cloud, která bude mít přístup k desktopovým aplikacím zcela blokován. Podle posledních zjištění ale nebude omezovat ty win32 aplikace, které vývojáři prostřednictvím Desktop App Converter převedli do Windows Store. Aplikace stažené „někde na internetu“ však na Windows 10 Cloud spustit nepůjde.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.