Domů » Bleskovky » Windows 10 TP: Příští sestavení umožní vyhledávat v nastavení a stahovat mapové podklady

Windows 10 TP: Příští sestavení umožní vyhledávat v nastavení a stahovat mapové podklady

V letošním roce se podle oficiálních zpráv žádného dalšího sestavení Windows 10 Technical Preview dočkat nemáme, nicméně na internet se dostal neoficiální build s číslovkou 9888 a s ním i řada dalších novinek.

Změn se dočkal vzhled některých systémových prvků, například kontextového menu nebo ikonek, rovněž byly zapracovány nové animace. Novinky přišly i do nabídky nastavení, nad položkami nastavení se bude nacházet řádek pro vyhledávání, vylepšení se má týkat i spořiče baterie, který bude schopný nastavovat pravidla, kdy se má režim úspory automaticky aktivovat.

  

Po vzoru mobilních Windows bude možné ve Windows 10 stahovat mapy jednotlivých zemí pro offline použití v dalších aplikacích. Jednoduše si vyberete kontinent, zemi a stáhnete ji do paměti zařízení.

   

Spořič baterie a stahování mapových podkladů sice v uniklém sestavení nefunguje korektně, nicméně už jejich přítomnost dává tušit, na co se ve finální verzi systému můžeme těšit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).