První velký update Windows 10 vyjde 10. listopadu

Systém Windows 10 byl vypuštěn mezi veřejnost 29. července, práce na něm však stále pokračují a Insideři si již mohou díky nejnovějším testovacím verzím užívat spoustu nových funkcí, které Microsoft do poloviny prázdnin nestihl zapracovat. Většina novinek by měla přijít v aktualizačním balíčku zvaném Threshold 2, jehož příchod byl očekáván již dnes. Zřejmě si však budeme muset ještě týden počkat.

  

Na oficiálních stránkách Microsoftu otázek a odpovědí byl položen dotaz, kdy bude personální asistentka Cortana podporována v Indii; na něj zaměstnanec Microsoftu Ashish Sondhi odpověděl, že se tak stane s listopadovým updatem, který vyjde 10. listopadu.

Příští úterý tak přijde nejen Cortana do Indie, ale také spousta nových funkcí v čele s integrovaným komunikátorem Skype a možností ukládat Windows aplikace jinam než na systémové úložiště. Vylepšen bude také tabletový režim, design systému, nabídka Start, systémové univerzální aplikace a také způsob aktivace; od listopadového updatu bude možné „desítky“ aktivovat i klíčem k Windows 7, 8 a 8.1. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. Sandra (neregistrovaný)

  To je pro mě nejdůležitější funkce, že Cortana bude v Indii, bez toho opravdu nemůžu žít. Ale že by Cortanu spustili bez omezení regionu v jednom z podporovaných jazyků, to je zřejmě ani nenapadne. Osobně si s Cortanou popovídám dokonale, ale nechci mít telefon nastavený na region UK (jazyk ať je klidně anglicky, ale žiju v ČR, tak chci mít český region). A v dnešní době každý ovládá nějaký cizí jazyk, tak opravdu nechápu ten hloupý a zbytečný region lock…

  • uni (neregistrovaný)

   Indie dává dokonalý smysl, bude tam nasazena v call centrech:)

  • Radeczek (neregistrovaný)

   SANDRA: naprostý souhlas…

  • VIK (neregistrovaný)

   Protože regionální Bing. S tím Cortana velmi úzce spolupracuje, je to vlastně její jediný zdroj dat. A Bing už se nám regionálně dělí, v různých částech světa poskytuje různě relevantní data, u nás bohužel nefunguje jakože skoro vůbec. Takže dokud někde není dostatečně schopný regionální engine Bingu, tak tam nebude ani Cortana.

  • Roman (neregistrovaný)

   Jak psal VIK, Cortana má zdroj informací u nás nepoužitelný Bing, proto Microsoft nechce vydat něco, co nebude prakticky vůbec fungovat, jak by chtěl. Navíc Cortaně dávají i čichnout k lokálním specifikům, což zase opět neumožňuje v Česku nepoužitelný Bing.

   Ano, mohli by to zprovoznit pro všechny i u nás, nicméně bylo by to úplně stejné jako v Insider programu, kde lidi nadávají na to, že ten systém má bugy, ale neuvědomují si, že testují nehotový systém. O to horší by to bylo, kdyby něco vydávali za hotové a byla to právě Cortana s omezeními zmíněnými výše.

  • qwert (neregistrovaný)

   Bingje u nas pouzitelny vyhleda co potrebujete, ale spise je znacne omezen o ruzne funkce

 2. Menty (neregistrovaný)

  Víme, jak je na tom Update s rychlostí? Desítky na mém PC šlapou opravdu dobře, nicméně občasné zaškobrtnutí se sem tam najde, tak by mě zajímalo, jestli je OS zas, co se rychlosti týče, o krůček dál.

  Jinak pro mě jediná změna bude asi grafické sjednocení a vylepšení, o Cortaně je zde už napsáno, názor na to mam stejný, Skype nepoužívám, Edge též ne (do doby, než se naučí doplňky).

  • Roman (neregistrovaný)

   Očekávám, že ten update bude víceméně odpovídat aktuálnímu Insider Fast buildu. Tam mohu potvrdit významné zlepšení výkonu (načítání start obrazovky, centra akcí atd.). U aktuálního buildu se vztekám podstatně méně, než na W10 RTM verzi (mám i pocit, že Edge zamrzá/padá méně).

   Já zase moc neřeším grafickou neodladěnost (rozdílné kontextové nabídky apod., to mi je v podstatě ukradené), takže zlepšení stability a výkonu v aktuálním buildu mě dost potěšilo.

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *
Sahifa tracking pixel