Domů » Bleskovky » První velký update Windows 10 vyjde 10. listopadu

První velký update Windows 10 vyjde 10. listopadu

Systém Windows 10 byl vypuštěn mezi veřejnost 29. července, práce na něm však stále pokračují a Insideři si již mohou díky nejnovějším testovacím verzím užívat spoustu nových funkcí, které Microsoft do poloviny prázdnin nestihl zapracovat. Většina novinek by měla přijít v aktualizačním balíčku zvaném Threshold 2, jehož příchod byl očekáván již dnes. Zřejmě si však budeme muset ještě týden počkat.

  

Na oficiálních stránkách Microsoftu otázek a odpovědí byl položen dotaz, kdy bude personální asistentka Cortana podporována v Indii; na něj zaměstnanec Microsoftu Ashish Sondhi odpověděl, že se tak stane s listopadovým updatem, který vyjde 10. listopadu.

Příští úterý tak přijde nejen Cortana do Indie, ale také spousta nových funkcí v čele s integrovaným komunikátorem Skype a možností ukládat Windows aplikace jinam než na systémové úložiště. Vylepšen bude také tabletový režim, design systému, nabídka Start, systémové univerzální aplikace a také způsob aktivace; od listopadového updatu bude možné „desítky“ aktivovat i klíčem k Windows 7, 8 a 8.1. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

8 komentářů

 1. To je pro mě nejdůležitější funkce, že Cortana bude v Indii, bez toho opravdu nemůžu žít. Ale že by Cortanu spustili bez omezení regionu v jednom z podporovaných jazyků, to je zřejmě ani nenapadne. Osobně si s Cortanou popovídám dokonale, ale nechci mít telefon nastavený na region UK (jazyk ať je klidně anglicky, ale žiju v ČR, tak chci mít český region). A v dnešní době každý ovládá nějaký cizí jazyk, tak opravdu nechápu ten hloupý a zbytečný region lock…

  • Indie dává dokonalý smysl, bude tam nasazena v call centrech:)

  • SANDRA: naprostý souhlas…

  • VIK (neregistrovaný)

   Protože regionální Bing. S tím Cortana velmi úzce spolupracuje, je to vlastně její jediný zdroj dat. A Bing už se nám regionálně dělí, v různých částech světa poskytuje různě relevantní data, u nás bohužel nefunguje jakože skoro vůbec. Takže dokud někde není dostatečně schopný regionální engine Bingu, tak tam nebude ani Cortana.

  • Roman (neregistrovaný)

   Jak psal VIK, Cortana má zdroj informací u nás nepoužitelný Bing, proto Microsoft nechce vydat něco, co nebude prakticky vůbec fungovat, jak by chtěl. Navíc Cortaně dávají i čichnout k lokálním specifikům, což zase opět neumožňuje v Česku nepoužitelný Bing.

   Ano, mohli by to zprovoznit pro všechny i u nás, nicméně bylo by to úplně stejné jako v Insider programu, kde lidi nadávají na to, že ten systém má bugy, ale neuvědomují si, že testují nehotový systém. O to horší by to bylo, kdyby něco vydávali za hotové a byla to právě Cortana s omezeními zmíněnými výše.

  • qwert (neregistrovaný)

   Bingje u nas pouzitelny vyhleda co potrebujete, ale spise je znacne omezen o ruzne funkce

 2. Víme, jak je na tom Update s rychlostí? Desítky na mém PC šlapou opravdu dobře, nicméně občasné zaškobrtnutí se sem tam najde, tak by mě zajímalo, jestli je OS zas, co se rychlosti týče, o krůček dál.

  Jinak pro mě jediná změna bude asi grafické sjednocení a vylepšení, o Cortaně je zde už napsáno, názor na to mam stejný, Skype nepoužívám, Edge též ne (do doby, než se naučí doplňky).

  • Roman (neregistrovaný)

   Očekávám, že ten update bude víceméně odpovídat aktuálnímu Insider Fast buildu. Tam mohu potvrdit významné zlepšení výkonu (načítání start obrazovky, centra akcí atd.). U aktuálního buildu se vztekám podstatně méně, než na W10 RTM verzi (mám i pocit, že Edge zamrzá/padá méně).

   Já zase moc neřeším grafickou neodladěnost (rozdílné kontextové nabídky apod., to mi je v podstatě ukradené), takže zlepšení stability a výkonu v aktuálním buildu mě dost potěšilo.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).