Domů » Bleskovky » Windows 10 Technical Preview je venku: Vyzkoušejte novinky, které Microsoft včera představil

Windows 10 Technical Preview je venku: Vyzkoušejte novinky, které Microsoft včera představil

Jak včera Microsoft slíbil, tak učinil – na stránkách insider.windows.com jsou ke stažení ISO soubory technického preview včera představeného systému Windows 10. Pro stažení je zapotřebí zapojit se do insider programu vyplněním svého Microsoft ID. Po přihlášení vám bude pogratulováno, že jste insider a stahování může začít.

   

Na výběr jsou čtyři jazykové mutace – angličtina (USA a UK), zjednodušená čínština a brazilská portugalština. Všechny jazykové verze jsou nabízeny jak v 64bitové, tak ve 32bitové verzi, první jmenovaná vždy zabírá něco málo přes 4 GB, druhá pak zhruba o gigabajt méně. Stažený ISO soubor lze rozbalit na flash disk případně vypálit na DVD medium, z něhož pak bude možné Windows 10 nainstalovat. Po instalaci budou v systému automaticky zapnuté aktualizace, které nebude možné vypnout. Zároveň Microsoft otevírá diskuzní fórum s nepřetržitou podporou, na němž budou zodpovězeny veškeré dotazy týkající se nové verze Windows.

  

Upozorňujeme, že se jedná o testovací verzi systému, proto doporučujeme vyčkat až na finální verzi, která bude vydána někdy v průběhu příštího roku. Jste-li nedočkaví a rozhodnete se pro instalaci technického preview, zálohujte svůj systém, případně testujte na vedlejším počítači nebo alespoň na nesystémovém disku. Microsoft varuje, že v případě, že se budete chtít vrátit z technického preview na předchozí verzi, je nutné vytvořit obnovovací USB disk nebo použít instalační médium pro obnovení, proto rozhodně důkladně zálohujte. SMARTmania neručí za ztracená data, ani za poškození vámi používaného systému.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. WiQiX (neregistrovaný)

  Přihlášení do insideru není vůbec nutné. Jde to stáhnout i bez toho:

  [odkaz]

 2. Jakub (neregistrovaný)

  Jasně že jde, ale CD klíč máš generovaný online pane chytrý.

  • WiQiX (neregistrovaný)

   To bylo na mě? Za prvé, CD key to při instalaci vůbec nechtělo a za druhé, ten co to ukazuje u stažení je stejný při přihlášení i bez něj. Tak kde je problém?

 3. jarda (neregistrovaný)

  jen takova technicka, mam win 7… ID znamena jejich key? a i kdyz jsem majitelem legalnich win 7 pujde mi tahle Technical Preview? diky ;)

  • S Windows 7 to momentálně nijak nesouvisí. Pokud se přihlásíte do Insider programu, tak dostanete úplně nový klíč na Windows Technical Preview…

 4. fero (neregistrovaný)

  To jste mě teda zklamali, že neručíte za ztracená data :D

 5. Wolfik (neregistrovaný)

  Tak win 10 mám už dva dny a zatím spokojenost. Naistaloval jsem ze zvědavosti, zatím systém ani jednou nespadl ani nehodil žádnou chybu. Jelikož mám hd monitor a nvidia grafiku ale ovladac pro win 10 není nainstaloval jsem ovladac pro win 8.1 funguje bezchybne. Takže ani neni probém hrát hry nebo na pc pracovat. Co se týká změn tak máme zpět start, také se zrychlil start pc a prace ve windows je take rychlejsi.

  • Michal (neregistrovaný)

   zdravím, a jak jsi instaloval, dá se vytvořit nový oddíl na disku a instalovat to tam ? díky

 6. Martin (neregistrovaný)

  Chtěl bych se zeptat, planuju si W10 nainstalovat.. přenesou se mi aktuální věci do W10 nebo to bude jako nový? Díky

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).