Windows 10 Spring Creators Update bude uvolněn až v příštím měsíci

Windows 10 Insider preview

Microsoft v těchto dnech dokončuje práce na velké jarní aktualizaci Windows 10, která se bude nazývat Spring Creators Update. Nová verze systému ponese číslo 1803, což jsou čísla znamenající rok a měsíc podepsání finální verze, v březnu však update nakonec uvolněn nebude.

Microsoft potvrdil, že plánuje aktualizaci vypustit počátkem dubna a bude ji podporovat 18 měsíců, tedy stejně dlouho, jako předchozí verze. Insideři si mohou mezitím stáhnout nové sestavení s číslem 17120, které přináší několik drobností ve funkci Windows Defender Application Guard (WDAG), což ocení zejména správci počítačových sítí.

Na žádné jiné novinky nedošlo, Microsoft v těchto týdnech ladí současnou podobu systému k „dokonalosti“, koneckonců minulé i toto sestavení nemá v oficiálním blogu Microsoftu uvedené žádné známé chyby. Minulé sestavení s číslem 17115 dokonce vyšlo v pomalém kruhu aktualizací a Microsoft také zveřejnil jeho ISO soubory pro samostatnou instalaci. Ke stažení je na těchto stránkách.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku