Domů » Bleskovky » Windows 10 patří druhé místo mezi desktopovými systémy, uživatelé jsou s nimi spokojeni

Windows 10 patří druhé místo mezi desktopovými systémy, uživatelé jsou s nimi spokojeni

Microsoft se před nedávnem pochlubil, že systém Windows 10 aktuálně běží na 200 milionech zařízení (více informací). Podle statistik StatCounter z počátku ledna již desítky dokázaly překonat podíl předchozích Windows 8.1 a v žebříčku desktopových systémů jim patří druhé místo, ovšem s drtivou ztrátou na Windows 7.

Podíl Windows se má celosvětově pohybovat na úrovni 12 procent, nedostižné sedmičky pohánějí 43 procent zařízení. Jejich podíl však na úkor Windows 10 pomalu klesá. Uživatelé jsou podle posledního výzkumu serveru IDC s desítkami spokojeni, dokonce spokojenější než s jakoukoliv jinou předchozí verzí systému. Nepříznivou zkušenost oznámilo zhruba 10 procent respondentů, zatímco 60 procent je spokojeno, nebo dokonce velmi spokojeno.

Kladné body získal Microsoft zejména díky bezplatné možnosti aktualizace ze starších verzí systému. Microsoft se bude v následujících měsících snažit protlačit Windows 10 na co největší počet zařízení, budoucí procesory Intelu a AMD dokonce nemají starší verze Windows podporovat.

 

Microsoft na nedávné výstavě National Retail Federation v New Yorku demonstroval další možná použití Windows 10, přičemž nechyběla ani mobilní pracovní stanice či automat na výdej produktů potravinářského giganta Mondelēz International.

Automat s 40″ obrazovkou pohání Windows 10, na displeji je možné zobrazit si 3D model výrobku a zjistit o něm před koupí požadované informace jako např. nutriční hodnoty. Míst, kde bude možné uplatnit Windows 10 či jeho verzi pro zařízení internetu věcí je široká paleta, a společně budou pomáhat Microsoftu ve splnění snu dostat desítky do dvou let na miliardu zařízení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments