Domů » Bleskovky » Windows 10 si půjčují z Mac OS X gesta pro touchpad, Continuum přijde na konci roku

Windows 10 si půjčují z Mac OS X gesta pro touchpad, Continuum přijde na konci roku

V Barceloně aktuálně probíhá další ročník největší evropské technické konference Microsoftu TechEd Europe, která je svými přednáškami zaměřená především na vývojáře a IT odborníky. Na úvodní keynote viceprezidenta společnosti Joe Belfiore nicméně zazněly i informace, které se týkají chystaných funkcí systému Windows 10.

Belfiore například na novém sestavení systému s číslovkou 9865 demonstroval nová dotyková gesta na touchpadech, vyvolaná třemi prsty. Inspirace systémem Mac OS X je více než zjevná – tažením třemi prsty dolů se minimalizují všechna okna, tažením nahoru se zase obnoví; další tažení vzhůru vyvolá nabídku multitaskingu (Task View). V případě, že třemi prsty pohybujete do stran, dochází k rychlému přepínání aplikací. Příští build navíc bude schopen inteligentně přichytávat okna k okrajům, které tvoří přechody mezi dvěma monitory.

Funkce Continuum, jak ji Microsoft představil na konci záři

Během bloku otázek a odpovědí zaznělo, že funkce Continuum, tedy rychlý přechod mezi dotykovým a nedotykovým rozhraním v případě konvertibilních zařízení, bude testerům k dispozici na přelomu letošního a příštího roku. Také bylo zmíněno, že na Windows 10 bude možné přímo upgradovat všechny předchozí verze počínaje Windows 7 Service Pack 1; zdali bude upgrade zdarma nebo za poplatek ale nezaznělo. Kdy vyjde demonstrované sestavení 9865, prozrazeno nebylo, poslední sestavení s číslovkou 9860 vyšlo minulý týden.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments