Domů » Bleskovky » Windows 10 si půjčují z Mac OS X gesta pro touchpad, Continuum přijde na konci roku

Windows 10 si půjčují z Mac OS X gesta pro touchpad, Continuum přijde na konci roku

V Barceloně aktuálně probíhá další ročník největší evropské technické konference Microsoftu TechEd Europe, která je svými přednáškami zaměřená především na vývojáře a IT odborníky. Na úvodní keynote viceprezidenta společnosti Joe Belfiore nicméně zazněly i informace, které se týkají chystaných funkcí systému Windows 10.

Belfiore například na novém sestavení systému s číslovkou 9865 demonstroval nová dotyková gesta na touchpadech, vyvolaná třemi prsty. Inspirace systémem Mac OS X je více než zjevná – tažením třemi prsty dolů se minimalizují všechna okna, tažením nahoru se zase obnoví; další tažení vzhůru vyvolá nabídku multitaskingu (Task View). V případě, že třemi prsty pohybujete do stran, dochází k rychlému přepínání aplikací. Příští build navíc bude schopen inteligentně přichytávat okna k okrajům, které tvoří přechody mezi dvěma monitory.


Funkce Continuum, jak ji Microsoft představil na konci záři

Během bloku otázek a odpovědí zaznělo, že funkce Continuum, tedy rychlý přechod mezi dotykovým a nedotykovým rozhraním v případě konvertibilních zařízení, bude testerům k dispozici na přelomu letošního a příštího roku. Také bylo zmíněno, že na Windows 10 bude možné přímo upgradovat všechny předchozí verze počínaje Windows 7 Service Pack 1; zdali bude upgrade zdarma nebo za poplatek ale nezaznělo. Kdy vyjde demonstrované sestavení 9865, prozrazeno nebylo, poslední sestavení s číslovkou 9860 vyšlo minulý týden.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
600
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Wesi (neregistrovaný)
Anonym
Wesi (neregistrovaný)

Oprava: aktuální build je 9860 a budoucí bude tedy 9865.

Jakub Karásek
Anonym
Jakub Karásek

Máte pravdu, moje chyba. Šestky vyměněny za devítky, díky za upozornění

bob (neregistrovaný)
Anonym
bob (neregistrovaný)

Divné. tyhle gesta mám na X230 už dávno :)

lerion (neregistrovaný)
Anonym
lerion (neregistrovaný)

Jo, já je měl už před 6 roky na x61, ale teď to bude v systému.

_iNTERFACE
Uživatel
_iNTERFACE

konecne prichadza personalita j do windowsu….na desiatu verziu sa tesim aj na novy android…systemy postupne dospeli vsetky a teraz mozu dospievat sluzby…