Domů » Bleskovky » Insider preview Windows 10 povyšuje na novou verzi

Insider preview Windows 10 povyšuje na novou verzi

Microsoft dnes potěšil všechny Insidery, kteří testují mobilní i počítačová (tabletová) Windows 10. Pár hodin po vydání nového sestavení Windows 10 Mobile přichází i nové sestavení pro druhou jmenovanou skupinu zařízení s číslem 10576. Pojďme se podívat, co je nového, a co je ještě zapotřebí opravit.

  

Jako obvykle začneme nejprve se seznamem známých chyb:

 • Po příchozím oznámení do Centra akcí se na nějaký okamžik sníží hlasitost multimédií na 75 %.
 • Po aktualizaci na toto sestavení přijdete v aplikaci Zprávy o veškeré kontakty a zprávy na Skype.
 • Update na zařízení o malých úhlopříčkách může v některých případech skončit obrazovkou modré smrti a návratem k předchozímu sestavení
 • Podpora kodeků WebM a VP9 byla dočasně odstraněna, v budoucnu se však má navrátit. 

Nyní se pojďme podívat, co je v systému nového, a co bude pravděpodobně součástí blížící se aktualizace Threshold 2.

Prohlížeč Microsoft Edge se naučil odesílat multimediální obsah na jakékoliv zařízení ve vaší síti s podporou Miracastu či DLNA, a to včetně YouTube videí, fotoalb na Facebooku či hudby ze streamovacích služeb. Podporováno není streamování chráněného obsahu.

  

Součástí nového sestavení je i aktualizovaná aplikace Xbox beta, která umí nově nacházet a přidávat přátelé z Facebooku, s nimiž lze hrát, chatovat a sdílet nahrané videoklipy. Ty navíc mohou být díky funkci VoiceOver nativně komentované. Obchod s hrami umí vyhledávat i ve hrách pro konzoli Xbox One, a to včetně speciálních nabídek.

  

Microsoft také opravil některé chyby z předchozích sestavení, například přítomnost win32 her v aplikaci Xbox již nezahlcuje operační paměť, byly opraveny chyby ve vybraných lokalizacích a také již funguje vyhledávací pole v oblastech, v nichž není k dispozici Cortana. Sestavení 10576 je k dispozici v rychlém kruhu aktualizací, mějte na paměti, že vše provádíte na vlastní nebezpečí a SMARTmania.cz ani autor článku neručí za případné škody, které mohou na vašem zařízení vzniknout.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. qer (neregistrovaný)

  No toho co ma th2 je ale jinak mnohem vic

 2. Marek2 (neregistrovaný)

  Toto je jednoznacne najlepsi build. Universal apps sa spustaju rychlo. Je to stabilnejsie cele a vylepseny je aj outlook. Takmer release candidate.

  • Iggy (neregistrovaný)

   RC na desktopová wokna? Nespletl sis článek? :-)

  • Si predstav, aj desktopove okna caka v novembri interny RC a potom RTM na Windows 10 Fall Update.

  • Petr (neregistrovaný)

   Tady je krasne videt, jaky bordel v tom maji i samotni uzivatele W/WP/WM. Clanek o voze, oni tady zvani o koze.

  • PETR: Tak to víš no…. Na androidu se tohle stát nikomu nemůže, že by si splet desktopovou verzi s mobilní :D

 3. thegrid (neregistrovaný)

  Na Androidu temer jiste zadnou aktualizaci nedostanes

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).