Domů » Bleskovky » Windows 10 povyšují na novou verzi, na konci měsíce budou hotové i univerzální Office

Windows 10 povyšují na novou verzi, na konci měsíce budou hotové i univerzální Office

Microsoft v minulém týdnu vydal tři nová sestavení systému Windows, nyní přidává další build s číslem 10166. Podle oficiálního blogu Microsoftu obsahuje především opravy chyb a drobná vylepšení, uživatelé z okolí Seattlu se navíc mohou nově zapojit do testování využívání placeného připojení k internetu v rámci nové aplikace Microsoft Wi-Fi.

   

Systém Windows 10 se měl tento týden dočkat verze RTM, která je prakticky považována za finální a bývá odeslána partnerům a výrobcům zařízení, nakonec však byl podle zdrojů serveru Neowin tento termín odložen na polovinu příštího týdne. Oficiální vypuštění ostré verze dne 29. července však ohroženo být nemá. V tento mají být rovněž dokončeny práce na univerzálních aplikacích Office, které bude možné stáhnout z Windows Store. Desktopová Office 2016 mají přijít později v tomto roce.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. Tesime se. Windows 10 bude pecka. Kockopes bude idealem, kazdy si vybere. :-)

 2. A hlavne, pro nas poctivce, kteri vlastnime oficialni W8.1 bude zdarma!

 3. Paráda, už to pěkně finisuje a ve spojeni s mobilními Windows bezkonkurencni a propojeny systém, jaky nenabizi zadna konkurence.

  • Na to „bezkonkurenční propojený systém“ si ještě nějaký čas počkáš :-)

  • Bezkonkurenční propojený systém tu je už od roku 2007, kdy Apple vydal první iPhone. Každopádně tohle bude druhý bezkonkurenční ekosystém, hlavně až konečně pochopí, že desktopové menu na tabletu se opravdu velmi špatně ovládá a ovládání vylepší. A taky až zprovozní Music & Videos i pro nás a nejlépe až bude konečně možné synchronizovat telefon s počítačem bezdrátově přes wifi a až vydají i vlastní hudební přehrávač. Musím každopádně uznat, že se snaží a že náskok Applu pomalinku dohánějí.

  • qw (neregistrovaný)

   proto na tabletu zapnu menu tabletove

 4. Honza (neregistrovaný)

  Možná počká, na využití potenciálu sjednocení W10 se bude chvíli čekat, ale pár věcí, co nabídnou W10 v PC a zároveň v mobilu a budou jedinečné nabídnou W10 už od samotného začátku. A nejen HTCJIRKA se na to těší,také W10 už netrpělivě vyhlížím a to především jeho mobilní verzi, abych se konečně mohl zbavit Droidu…

  • Martin Alexandr

   Mobilni verze zatim super, ta rychlost ale ma to furt mouchy a casu dost, mě spíše zajima verze pro xbox, o te zatim nepadlo ani slovo :(

  • Honza (neregistrovaný)

   Díky za info, už netrpělivě vyhlížím vlajkový model s W10. Snad se konečně zbavím vrásek, co mi Droid s jistou pravidelností způsobuje. Ale tak byl zadarmo jako firemní, to jediné mě uklidňuje :D

   Co se Xboxu týká nevím, ale doufám, že hry vyvíjené na Xbox poběží i na PC s W10…

  • qw (neregistrovaný)

   martin uz ukazali nove prostredi a cortanu

 5. A co system od Apple, ten neni sjednoceny? Mam radeji Windows, doufam ale, ze nebudeme zklamany.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).