Domů » Bleskovky » Windows 10 se připravují na příchod Cortany

Windows 10 se připravují na příchod Cortany

Minulou středu vydal Microsoft nové sestavení technického preview Windows 10, o novinkách, které si pro své insidery připravil, si můžete přečíst v našem článku. Mnoho změn se odehrálo nejen navenek, ale i pod pokličkou. Na některé z nich se můžete podívat v následujícím videu, které srovnává změny mezi jednotlivými buildy.

Pomalu dochází k přebarvování ikonek do ploššího vzhledu a také k jejich přesunům, například notifikační centrum zaujme polohu přímo vlevo od hodin a dostane možnost jednotlivá oznámení na zvolený časový interval umlčet.

 

Majitele počítačů a tabletů se systémovým diskem o malé kapacitě (zejména SSD nebo eMMC) potěší nový nástroj pro kompresi binárních systémových dat v nabídce Vyčištění disku. Komprimace se týká jak složky Windows, tak Program Files, tímto způsobem bude možné uspořit mnoho GB (konkrétně v systém na videu uspoří 7,06 GB). Ušetřené místo nicméně bude muset kompenzovat výpočetní hardware, který bude kvůli dekompresi ve větší permanenci.

  

Podle výše uvedeného videa se také zdá, že Microsoft experimentuje s oddělením nabídky Start od procesu explorer.exe do samostatného procesu, což má mít za následek možnost přepínat se mezi Start menu a fullscreenovou nabídkou Start přímo bez nutnosti restartu počítače (tabletu).

   

Před měsícem jsme vás informovali o skryté nabídce nastavení zPC Settings, která zřejmě v budoucnosti nahradí staré známé Ovládací panely. I tato nabídka doznala v buildu 9879 změn a poprvé přináší do Windows zmínku o přítomnosti hlasové asistentky Cortany. Nová nabídka Cortana and speech bude sloužit k vymazání veškerých lokálně uložených dat, které o vás učenlivá personální asistenka Microsoftu ví.

  

Microsoft také prozradil, že sestavení 9879 je poslední, které v letošním roce vydal. Budeme se těšit na ta další a doufat, že se v některém z nich objeví Cortana v plné své kráse.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

6 komentářů

  1. feri (neregistrovaný)

    Zadna cestina, zadny W10 pro mne.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).