Domů » Bleskovky » Windows 10 se pomalu loučí se starým Edge. Kdy dojde k výměně za nový?

Windows 10 se pomalu loučí se starým Edge. Kdy dojde k výměně za nový?

Microsoft již nějakou dobu dává veřejně k testování novou generaci internetového prohlížeče Microsoft Edge, který je postavený na nejrozšířenějším vykreslovacím jádře Chromium. Nová verze, která je neoficiálně nazývána „Chredge“, je k dispozici jako beta nejen pro Windows 10, ale i pro starší verze Windows a rovněž pro macOS. Zatímco pro tyto systémy bude nový Edge existovat jako doinstalovatelná aplikace, ve Windows 10 zřejmě dojde k výměně.

Chredge nahradí Edge v příštím roce

Patrně se tak stane již na jaře příštího roku, což naznačuje poslední testovací sestavení Windows 10 s číslem 18936, které si mohou stáhnout účastníci Insider programu. V něm se již objevují první prvky postupného ukrývání původního Edge, který bude nepochybně nahrazen novou verzí. Je dost možné, že v první fázi bude původní Edge pouze skrytý a po nějaký čas poběží po boku „Chredge“, než bude odstraněn zcela.

edge

Otázkou je, zda stejný osud potká i stařičký Internet Exporer, který je v současných verzích Windows 10 ukryt rovněž, avšak nový Edge jej prý bude schopný ve 100 procentech případů (zejména kvůli kompatibilitě s některými firemními webovými aplikacemi) zastoupit. Microsoft zatím neodhalil, kdy „Chredge“ vystoupí z bety do ostré verze, stihnout by to ale měl za necelý rok.


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
Upozornit na