Domů » Bleskovky » Windows 10 se naučí telefonovat. Bez smartphonu to ale nepůjde

Windows 10 se naučí telefonovat. Bez smartphonu to ale nepůjde

Aplikace Váš telefon pro Windows 10 slouží k propojení smartphonu s počítačem, v tuto chvíli umí zobrazovat notifikace, poslední pořízené fotografie a SMS/MMS zprávy, u vybraných telefonů navíc zvládá na monitor počítače zrcadlit obrazovku telefonu. V brzké budoucnosti se můžeme těšit na další zajímavou funkci – volání.

your phone 1

Telefonování skrze aplikaci Váš telefon je zatím testováno interně, jak bude funkce vypadat, odhalují první obrázky kolující internetem. Sekce Calls je zatím reprezentována číselníkem s funkci vyhledávání v kontaktech, telefonní hovor zprostředkuje reproduktor a mikrofon v počítači bez nutnosti se fyzicky dotknout telefonu. Přímo z aplikace ale bude možné hovor do telefonu přepnout.

your phone 2

Historie příchozích/odchozích/zmeškaných hovorů zatím vidět není, možná tato funkce bude doplněna později. Prozatím není jasné, kdy se funkce volání dostane do veřejné verze aplikace.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Ach jo, u MS je pořád nějaké ale.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).