Domů » Bleskovky » Windows 10 RTM má přijít již v červnu

Windows 10 RTM má přijít již v červnu

S každým novým sestavením technického preview Windows 10 je vidět znatelný pokrok kupředu, ačkoliv v Redmondu mají před sebou ještě hodně práce. Otázkou je, kdy budou práce na ostré verzi Windows 10 dokončeny a kdy systém půjde do prodeje (případně bude ke stažení zdarma).

  

Vzhledem k tomu, že Microsoft hodlá Windows 10 průběžně aktualizovat, dá se říci, že práce na systému nebudou dokončeny nikdy. Podle zdrojů serveru Neowin má být v červnu hotová verze RTM (Release to manufacture), která bude zaslána výrobcům zařízení, aby byli schopni připravit svůj hardware na nový systém dříve, než usednou studenti do lavic. Prodeje nového systému bude chtít Microsoft navíc podpořit novou generací konvertibilních notebooků Surface.

  

Na konci léta by tak mohl být nový systém k dispozici všem uživatelům, bližší informace se patrně dozvíme na konci dubna, kdy se koná tradiční vývojářská konference Microsoft Build. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

7 komentářů

 1. Hlavně by měli změnit ty hnusné ikony.

 2. To je taky otázka, jak výrobci rychle vydají ovladače pro W10. Pamatuji si, že když vyšel W8, čekal jsem od HP na ovladače více, než půl roku. Na W8.1 ty pro W8 nefungují a nové HP nevydalo do teď.

  • No ja ti neviem. Ale ja keď som kupoval upgrade verziu tak s ovládačmi nebol žiaden problém. Všetky ktoré mu chýbali si automaticky posťahoval. A to som dával WIN 8 na notebook s WIN 7.

  • lerion (neregistrovaný)

   Windows 10 budou vzhledem k plánovanému upgradu zdarma zcela jistě podporovat všechny ovladače pro Windows 8.x

  • Tvrdit, že W10 budou určitě podporovat drivery z W8.1 chce hodně odvahy… dle mého je to spíš nereálné!

  • Pavel (neregistrovaný)

   Proč by to mělo být nereálné?

   Již delší dobu používám W10 TP a všechny ovladače, včetně GPU a různých vychytávky od výrobce, jdou používat z W8.1. A je fakt, že pokud chtějí všem nabídnout upgrade zdarma, tak podpora starých ovladačů je přímo nutností.

  • petr (neregistrovaný)

   Windows 10, stejne jako 8.1 jedou naprosto OK na notebooku z éry Vist. Žádná doinstalace ovladačů, všechno si to našlo samo v pohodě.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).