Velké přípravy na příchod Windows 10 začínají, program Insider je dočasně pozastaven

Systém Windows 10 vjíždí do cílové rovinky a v Redmondu se na jeho dokončení náležitě připravují. Tým, který měl vývoj Windows 10 na starosti, navštíví 13 světových metropolí, kde bude slavit a děkovat 5 milionům Insiderů z celého světa – v Evropě se tak stane v Berlíně, Madridu a Londýně. 29. července se globálně rozjede televizní kampaň (v USA o týden dříve) a také charitativní iniciativa Upgrade your World, která má upozornit na globální problémy lidstva. Do kampaně je zapojeno 110 neziskových organizací, přičemž Microsoft těmto institucím rozdá 10 milionů dolarů a uvolní z práce na jeden den každého ze svých zaměstnanců, aby jednotlivým organizacím pomáhali. 

Zpět ale k Windows 10. Jak již víme, jejich příchod je naplánován na 29. července, kdy bude systém distribuován zdarma jako upgrade pro majitele licencí Windows 7 a 8.1. Ve stejný den by se měla začít prodávat i první nová zařízení s Windows 10, tedy pokud výrobci stihnou předinstalovat a otestovat RTM verzi, která má přijít někdy v tomto týdnu. Plejáda nových zařízení s Windows 10 bude představena 4. září na veletrhu IFA.

  

Blížící se příchod Windows 10 poznamenává i program Insider. Ten je dočasně pozastaven a uživatelé starších sestavení nemají možnost aktualizovat systém na novější verzi, ani není možné stáhnout ze stránek Microsoftu ISO soubor posledního sestavení. Instalace z jiného zdroje nebude ověřena aktivačním serverem, stejně tak již nemá cenu zasílat zpětnou vazbu.

 

Jakmile se distribuce preview znovu rozjede, dostanou Insideři do svých rukou finální RTM verzi a dvě možnosti – zůstat v programu Insider a testovat další a další nová sestavení; případně opustit Insider program a užívat si stabilní verze. Pro její aktivaci je však nutné vlastnit novou licenci, případě licence Windows 7 či 8.1.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku