Domů » Bleskovky » Velké přípravy na příchod Windows 10 začínají, program Insider je dočasně pozastaven

Velké přípravy na příchod Windows 10 začínají, program Insider je dočasně pozastaven

Systém Windows 10 vjíždí do cílové rovinky a v Redmondu se na jeho dokončení náležitě připravují. Tým, který měl vývoj Windows 10 na starosti, navštíví 13 světových metropolí, kde bude slavit a děkovat 5 milionům Insiderů z celého světa – v Evropě se tak stane v Berlíně, Madridu a Londýně. 29. července se globálně rozjede televizní kampaň (v USA o týden dříve) a také charitativní iniciativa Upgrade your World, která má upozornit na globální problémy lidstva. Do kampaně je zapojeno 110 neziskových organizací, přičemž Microsoft těmto institucím rozdá 10 milionů dolarů a uvolní z práce na jeden den každého ze svých zaměstnanců, aby jednotlivým organizacím pomáhali. 

Zpět ale k Windows 10. Jak již víme, jejich příchod je naplánován na 29. července, kdy bude systém distribuován zdarma jako upgrade pro majitele licencí Windows 7 a 8.1. Ve stejný den by se měla začít prodávat i první nová zařízení s Windows 10, tedy pokud výrobci stihnou předinstalovat a otestovat RTM verzi, která má přijít někdy v tomto týdnu. Plejáda nových zařízení s Windows 10 bude představena 4. září na veletrhu IFA.

  

Blížící se příchod Windows 10 poznamenává i program Insider. Ten je dočasně pozastaven a uživatelé starších sestavení nemají možnost aktualizovat systém na novější verzi, ani není možné stáhnout ze stránek Microsoftu ISO soubor posledního sestavení. Instalace z jiného zdroje nebude ověřena aktivačním serverem, stejně tak již nemá cenu zasílat zpětnou vazbu.

 

Jakmile se distribuce preview znovu rozjede, dostanou Insideři do svých rukou finální RTM verzi a dvě možnosti – zůstat v programu Insider a testovat další a další nová sestavení; případně opustit Insider program a užívat si stabilní verze. Pro její aktivaci je však nutné vlastnit novou licenci, případě licence Windows 7 či 8.1.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

15 komentářů

 1. Fbio (neregistrovaný)

  Nové sestavení jde že stránek MS stáhnout bez problemu

  • Opravdu? A kde? Na stránkách Microsoftu je sestavení 10162, ale poslední je 10166. Aktualizaci mi to také nenabízí, i když mám nastavený Fast….

 2. qwert (neregistrovaný)

  Microsoft: Even if no one builds Windows Phones, we will

  • Z clanku na WCentral to znie trochu komplikovanejsie. V kazdom pripade ak chcu prenechat vyrobu Windows mobilov pre OEM tak potom cela kupa Lumie bol dost velky pruser ako to vidno aj na odpisoch. Ballmer mal asi ine plany ako to teraz vidi vedenie s Nadellom. V kazdom pripade som zvedavy ako sa to vyvinie :)

  • jarda (neregistrovaný)

   ehm..koupili Nokii. Lumii si musi koupit kazdy sam ;-)

 3. ... (neregistrovaný)

  Neviem ako vám, ale mne sa táto „reklama“ na city strašne páči …

 4. Mr. Arakin (neregistrovaný)

  Opravim autora. Podle MS zadna zarizeni s prefinstalovanymi W10 29. cervna nebudou. Pouze upgrade: [odkaz]

  • Arakin, Arakin, zasa si sa predviedol [odkaz]

  • Mr. Arakin (neregistrovaný)

   Krayzie: kdybys umel cist, tak zjistis, ze tohle je update zpravy, z ktere jsem ja vychazel. Takze si se predvedl pouze ty sam. To ze maji v MS bordel, kdy vicepresident neco rekne, a tiskove oddeleni to na druhy den dementuje na zaklade porhlaseni Michaela Della neni muj problem a pouze to poukazuje na to, ze v MS leva ruke nevi, co dela prava. Ja vychazel z puvodni zpravy.

  • tomas (neregistrovaný)

   naco sa urazat. jednoducho si vysvetlil ako doslo k tomuto nedorozumeniu a bodka. netreba to dalej rozoberat hadzat spinu na ms atd… chybicka sa vbloudila :-)

 5. jarda (neregistrovaný)

  nejsem vůbec spokojený s widlema 10 ,nevidí v síti žádné zařízení ani NAS!!!!

  • tomas (neregistrovaný)

   Oni to opravia a dodaju funkcie. Mozno aj po vydani nebude stopercentny. Ved ziaden sistem neni na sto percent aj ked ho vydaju a drobne opravy a vyvoj prebieha vzdy.

  • Michal (neregistrovaný)

   Taky by mě zajímalo, jak to bude ve W10 třeba s přímým Lan připojením přes Wifi. U W7 a předchozích to byla otázka pár kliků, ale u W8 už se to muselo nastavit „složitě“ přes příkazový řádek, aby Lan fungovala. U W10 tedy nejde ani to? Nebo respektive u jeho IP?

  • Honza (neregistrovaný)

   Samozdřejmě že zařízení v síti budou vidět až síť označíš jako soukromou (nesmí být veřejná). Stejně to fungovalo už ve Windows 7 a výš.

  • PetrH (neregistrovaný)

   Stejný problém s NAS, nutno provést tovární nastavení, poté jsou zařízení v síti viditelná.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).