Domů » Bleskovky » Windows 10 si zaregistrovaly miliony zájemců, ne všichni se však dočkají tento měsíc

Windows 10 si zaregistrovaly miliony zájemců, ne všichni se však dočkají tento měsíc

Na konci tohoto měsíce rozeběhne Microsoft kolečko aktualizací na Windows 10, přičemž cílem je dostat tento systém na jednu miliardu zařízení; jako první se updatu dočkají počítače, notebooky a tablety. Před nedávnem Microsoft spustil předregistrační program, do něhož se zaregistrovaly miliony uživatelů, ne všichni však dostanou aktualizaci na novou verzi Windows 29. července.

  

Microsoft na svém blogu uvádí, že šíření systému bude probíhat ve vlnách, přičemž jako první se dočkají Insideři. Ostatni budou muset čekat na potvrzení kompatibility systému s hardwarem a softwarem. Pokud konkrétní zařízení není na upgrade připraveno, bude Microsoft průběžně poskytovat informace o řešení problému přímo s výrobcem hardwaru či tvůrcem aplikace. Nekompatibilitu softwaru bude naštěstí možné ignorovat a po upgradu zvolit alternativní řešení z obchodu aplikací.

  

29. července se RTM verze dočká i pět milionů Insiderů, kteří testují Windows 10 v předstihu. V případě, že se rozhodnout v programu pokračovat, budou nuceni stahovat další sestavení, která budou mít omezenou trvanlivost. Z programu Insider bude možné vystoupit, v tom případě je však při upgradu na Windows 10 nutné vlastnit platnou licenci na Windows 7/8.1. Druhou možností je zakoupit si novou licenci. S rozhodováním, jakou verzi si pořídit, vám možná pomůže nově zveřejněná tabulka, které porovnává jednotlivé edice Windows 10.

  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

13 komentářů

 1. Goofy (neregistrovaný)

  Můžu si koupit nový SSD pokud jsem si na starý koupil a nainstaloval W7 po kterých sem zdarma dostal W8 a potom W8.1? Není licence vázána na disk? Nebo bych musel vyměnit větší část PC aby byl problém s licencí? Děkuji.

  • Eli.Wallace

   Licence (OEM) bývá obvykle vázána na číslo BIOSu, tedy základní desku.

  • @GOOFY: Problém by neměl být žádný, jak už psal ELI.WALLACE. Ale pokud by přeci jen nastal, stačí většinou zavolat na MS linku, vysvětlit jim situaci a oni to pořeší :)

  • fsfsdf (neregistrovaný)

   V EU je vazani licenci na WH nepripustne, takze staci zavolat na MS linku a muzu s OEM licenci prechazet jak chci.

  • GOOFY (neregistrovaný)

   Děkuji za info pánové. Doufal sem, že by neměl být problém. Jen si nejsem jistý, jestli je to OEM verze, když jsem to koupil sólo bez PC. Což by ale mělo být ještě lepší ne? Lze to třeba po zadání product key někde zjistit (typ licence)?

  • Jestli jsi kupoval jako krabicovku, neměl by s tím být problém, ty bývají normálně přenositelné na jiný PC.

 2. qwerty (neregistrovaný)

  Tak to se divim tolika zejemcum. Kazde nove Widle byly pouzitelne as s prvnim service packem. Tady taky ocekavam spoustu problemu, drive jak po pul roce to nainstaluje jenom hazarder.

  • Asi jsi přeskočil 7 a 8, ty byly použitelné okamžitě.

  • Martin Alexandr

   10 jsou hodně dobře použitelný :) ja si nestěžoval popravdě ani na visty

  • QWERTY, W10 jsou bez problému použitelné už teď. Mam je na hraní v tabletu a těším se až je nahodím i do PC.

   Martine Visty nebyly špatné. Jen potřebovaly odpovídající HW.

  • fsfsdf (neregistrovaný)

   Tak visty bezeli naprosto normalne na HW odpovidajicim mainstreamu te doby, ale to by to nesmysli vyrobci HW cpat i to generecne mnohem starsiho HW s minimem RAM.

  • Na Vistu sa tiez nemozem stazovat, start trval o nieco dlhsie ako normalne, ale potom uz behal svizne aj na X61s.

 3. me se ta hlaska v notif, oblasti ne a ne zobrazit.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).