Domů » Bleskovky » Windows 10 Redstone 2 zobrazí kompletní obsah OneDrive, včetně nesynchronizovaných souborů

Windows 10 Redstone 2 zobrazí kompletní obsah OneDrive, včetně nesynchronizovaných souborů

Microsoft na konferenci Ignite odhalil nové statistiky uživatelů Windows 10, a také novinky, které přijdou do desítek pro smartphony. Bez změn nezůstane ani integrace OneDrive do počítačových a tabletových Windows.

onedrive-2

Vrátí se zástupci souborů, které máte uložené v cloudu OneDrive, ale na úložišti v zařízení se fyzicky nenacházejí. Tato funkce byla součástí Windows 7, 8 a 8.1, z desítek ji ale Microsoft odstranil, jelikož ji uživatelé špatně chápali. Staronově tak ve Windows 10 uvidíte všechny soubory a složky na svém OneDrive, avšak místo na disku vám budou zabírat pouze synchronizované položky. Funkce se bude nově jmenovat synchronizace na vyžádání a přijde patrně s budoucí aktualizací Redstone 2 někdy na jaře příštího roku.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. Uzivatele to spatne pochopili, nebo to MS spatne udelal ?

  • aod (neregistrovaný)

   protože většina lidi ma iq houpacího kone jako ty, tak zcela jiste nepochopili jak to funguje. Něco jako když si blondýna dala zastupce filmu na disketu, to bylo dost podobne.

 2. No sláva. Tahle funkce mi docela chybí. Nechci mít v notebooku všechny fotky co mám na OneDrive, ale chci mít přehled a možnost je rychle stáhnout. Stávající řešení je docela komplikované. Cokoliv z OneDrive lze sdílet, ale stáhnout do PC přímo nelze.

  • zrovna fotky se dají v pohodě řešit přes aplikaci Fotografie… ale i tak je super, že se tahle funkčnost vrátí :)

 3. Lister0 (neregistrovaný)

  Konečně se jim rozsvítilo. Nechápu jen, proč to sakra má trvat dalšího půl roku, než to vypustí…Fakt na palici.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).