Domů » Bleskovky » Windows 10 pro Xbox dorazí v listopadu, preview již příští měsíc

Windows 10 pro Xbox dorazí v listopadu, preview již příští měsíc

V Kolíně nad Rýnem aktuálně probíhá největší evropský herní veletrh Gamescom, čehož využívá i Microsoft, aby zde představil svoje novinky týkající se herní konzole Xbox. V letošním roce má tato konzole získat mnohem širší možnosti využití, zejména díky chystané aktualizaci systému na Windows 10. Microsoft potvrdil, že update přijde letos v listopadu, přičemž první preview pro Insidery bude vypuštěno v září.

Windows 10 na Xboxu přinesou nejen změnu uživatelského rozhraní, ale také možnost spouštět univerzální Windows aplikace včetně aplikací kancelářského balíku Microsoft Office. Pochopitelně spousta aplikací není připravena na ovládání gamepadem, proto přinesou Windows 10 do Xboxu podporu klávesnic a myší, přičemž Microsoft včera představil i vlastní nové příslušenství – malou klávesnici Chatpad, připojitelnou k libovolnému ovladači k Xboxu One.

V listopadu se konzole Xbox One dočká zpětné kompatibility některých starších titulů pro Xbox 360, a také přijdou první crossplay hry, které bude možné hrát jak na Xboxu, tak i na běžném PC. Majitelé digitálních tunerů k Xbox One dostanou možnost nahrávat své oblíbené pořady na externí disk s možností pozdějšího přehrání (i offline) nejen na Xboxu, ale i na počítači či telefonu s aplikací Xbox či SmartGlass. Tato funkce má být dostupná v příštím roce.

 

Windows 10 přidají konzoli Xbox One spoustu nových funkcí, které ji posunou ještě výrazněji mezi multimediální domácí centra. Pochopitelně primární účel bude stále hraní her, které mají díky podpoře DirectX 12 vypadat ještě lépe. Na Gamescomu byly prezentovány tituly jako Quantum Break, Crackdown 3, Scalebound a pochopitelně také Minecraft či exkluzivní novinka Halo Wars 2. Majitelé herní Xboxu One se rozhodně mají na co těšit.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. Bravo Microsofte!! Za toto jim tleskám a patří jim velké díky. A není to jen díky otázkou hw, ale i softwaru + některé exkluzivních tituly viz série Forza, GoW, KSR :-) To je to, jak získat uživatele např. zpětná kompatibilita. MS se chová úplně opačně oproti WP a proto ten odpovídající podíl na trhu(chudý). Na XBOXu jedou bomby a snaží i tu exkluzivitu zaplatit jako SONY, na WP nevyjde nějaká hra-aplikace a s*rou na to-jenže uživatelé to vidí a řeší to konkurencí a komici tvrdí, že jim opravdu ale opravdu od WP7 nic nechybí :D no nevím, ale představa, že by na XBOXU neexistovala série FIFA, NFS, CoD nebo BF tak to mohou zabalit viz NINTENDO ;-)

    • Martin Alexandr

      Novinky hezké, líbí se mi ta nova úvodní obrazovka :) i moznost nahrávat na externí disk oblíbené seriály :-) no vidis a ja zrovna nejsem fanoušek FIFA, NFS , CoD ani BF :-) ale tohle se jim povedlo, už aby tu byla zpětná kompatibilita a jdu pro Alan Wake na 100% :-)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).