Domů » Bleskovky » Windows 10 pro telefony a tablety se dočkají odhalení na konci ledna

Windows 10 pro telefony a tablety se dočkají odhalení na konci ledna

Microsoft v září představil technické preview systému Windows 10, které přináší spoustu vítaných novinek pro uživatele klasických desktopových počítačů. Systém má velké ambice k ovládnutí podnikové sféry, ale pozadu nemají zůstat ani běžní spotřebitelé, kteří se s Windows 10 setkají na konvertibilních zařízeních, tabletech, telefonech nebo konzolích Xbox. A právě nové funkce pro spotřebitele mají být podle serveru TheVerge představeny v lednu příštího roku.

  

Microsoft pro tuto příležitost údajně chystá speciální událost pro novináře na konci měsíce, na veletrhu CES se tedy pravděpodobně nedočkáme. Očekáváme představení hybridního prostředí Continuum pro konvertibilní zařízení, přítomnost personální asistentky Cortany a dalších funkce, které jsme naznačili v předchozí bleskovce. Nejzajímavější ale bude představení mobilních Windows 10, jelikož o nich nevíme prakticky nic, snad jen, že mají nabídnout společný obchod aplikací s Windows pro počítače a herní konzole Xbox.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

4 komentářů

 1. Veľmi sa na Win10 teším :)

 2. kadol (neregistrovaný)

  Predpokladam ze win 10 dostanou i tablety lumia 2520 a microsoft surface na kterych bezi momentalne windows RT. Bohuzel na toto tema nejsou nikde zadne informace a musime tak cekat na leden, kdy to snad potvrdi.

  • Je to možné, ale takto… Pre menšie tablety tu bude prakticky nový Windows Phone (v novej verzii – predpokladám, že Start screen už bude mať aj landscape režim). Pre tie väčšie tu bude klasický Windows x86. Windows RT má konečnú, preto je otázne, čo s veľkými ARM tabletmi. Vidím dve možnosti a jednu horšiu ako druhú. MS bude naďalej podporovať Windows RT, ale len v rámci kritických aktualizácii, prípadne prechod na nový „Windows Phone“, čo môže byť ale hodne nepraktické na tak veľkých uhlopriečkach…

  • lerion (neregistrovaný)

   Nebude žádný Windows Phone, nebudou žádná Windows RT. Všechno budou prostě a jen Windows 10. Ať už to bude znamenat cokoli…

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).