Domů » Bleskovky » Windows 10 pro mobilní telefony mají připlout v létě s novou vlajkovou lodí

Windows 10 pro mobilní telefony mají připlout v létě s novou vlajkovou lodí

Microsoft včera poprvé ukázal novinky v systému Windows 10 pro mobilní zařízení a ve vzduchu pochopitelně stále visela otázka: „A dostane tyto funkce i můj telefon?“ Ano, dostane. Microsoft po skončení tiskové konference ukázal přítomným novinářům systém Windows 10 na všech současných telefonech s dlaždicovým systémem od low-endu až po vlajkové modely.

 

Některé modely mají být omezeny (například slabším fotoaparátem), ale většina novinek má být společná pro všechny telefony. Výše uvedené informace se mají týkat i chystaného preview, které bude ke stažení v Insider programu během příštího měsíce. Datum distribuce hotového systému ovšem budou mít jako vždy operátoři, proto je možné, že některá zařízení jej dostanou dříve, některá později a některá jej vůbec dostat nemusí.   

    
Windows 10 pro mobilní zařízení dostanou nový dialer, Cortanu i nabídku nastavení

Ředitel marketingu produktů Microsoftu Igi Majid také prozradil, že na cestě je nová vlajková loď. Novinka by podle jeho slov měla být uvedena „pravděpodobně“ během letošního léta společně s aktualizací Windows 10 pro současné telefony.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
73 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments