Windows 10 letí vzhůru, překonaly podíl Chrome OS, Linuxu i Windows Vista

Jeden systém vládne všem. Tak nějak si Microsoft představuje cestu Windows 10, která začala minulou středu a již po 24 hodinách stihl nový systém navštívit 14 milionů zařízení. Z neoficiálních zdrojů dokonce pochází informace, že po dvou dnech od uvolnění toto číslo narostlo na neuvěřitelných 67 milionů, toto číslo však bereme spíše s rezervou.

 

Podle statistik společnosti StatCounter, která globálně sleduje podíly jednotlivých operačních systémů na internetu, získal v pátek systém Windows 10 podíl 1,88 %, v sobotu pak 2,47 %. To na základně čítající asi 1,5 miliardy zařízení znamená cca 37 milionů zařízení s tímto systémem. Desítky tak aktuálně překonaly podíl Chrome OS, Linuxu či Windows Vista, pokud si udrží svoji vzestupnou tendenci, brzy překonají i Windows 8.

Windows 10 jsou vypouštěny po vlnách, někteří tak na update stále čekají, Microsoft uvádí, že toto čekání může trvat několik dní, či dokonce týdnů. Chvíli také bude trvat, než na Windows 10 přesedlají podniky, nicméně prozatím může být Microsoft spokojen. Jsme zvědaví, zda se v následujících dnech pochlubí nějakým zajímavým kulatým číslem, které naznačí, jak se daří plnit smělý cíl – dostat Windows 10 v horizontu tří let na miliardu zařízení.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku