Domů » Bleskovky » Potvrzeno: Konec Ovládacích panelů ve Windows 10 se blíží

Potvrzeno: Konec Ovládacích panelů ve Windows 10 se blíží

V naší velké srpnové recenzi Windows 10 jsme si (mimo jiné) postěžovali na roztříštění položek nastavení systému na dvě místa, do tradičních desktopových Ovládacích panelů a do moderního Nastavení.

 

Současný stav naznačuje, že se nejedná o konečné řešení, což ostatně dokazuje i následující konverzace na Twitteru.

Otevřel ji uživatel Rogers s otázkou na viceprezidenta inženýrství divize Windows and Devices Gabriela Aula, proč sloučení obou míst nastavení proběhlo pouze polovičatě. Nejprve přišla odpověď od Brandona LeBlanca, který potvrdil, že Nastavení jednou Ovládací panely nahradí.

Důvodem polovičaté implementace je potřeba vytvořit univerzální zkušenost napříč všemi zařízeními s Windows.

Na dotaz, zda není lepší v tabletovém režimu zpřístupnit Nastavení, a v režimu plochy Ovládací panely, odpověděl Gabriel Aul, že udržovat dvě separátní nastavení vyžaduje více kódu a větší nároky na hardware, tudíž bude efektivnější jít pouze jednou cestou. Nepochybujeme, že cestou moderního Nastavení.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

2 komentářů

  1. At si to vypada jak chce, jen at se polozky proboha jmenuji stejne

  2. jojo (neregistrovaný)

    Je to jedno ako to bude vyzerať. Funkčne to bude také isté. Zatiaľ všetko čo som potreboval nastaviť som našiel cez vyhľadávanie vedľa „Štartu“ (oveľa rýchlejšie ako sa preklikávať). Windows 10 je pre mňa naozaj perfektný vo veľa veciach.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).