Nový Asus ZenFone 6 láká na špičkovou výbavu a příznivou cenu. Zjistěte o něm více!

Domů » Bleskovky » Do OneDrive ve Windows 10 se vrátí zástupci online souborů a složek

Do OneDrive ve Windows 10 se vrátí zástupci online souborů a složek

Microsoft ve Windows 10 změnil oproti předchozím verzím spoustu věcí, některé však nebyly přijaty zrovna s nadšením. Jednou z hojně diskutovaných změn je integrace cloudového úložiště OneDrive, které s desítkami přišlo o schopnost zobrazovat v průzkumníkovi soubory a složky, které nejsou fyzicky na disku, ale pouze v cloudu.

   

Microsoft své rozhodnutí obhajoval tím, že pro uživatele bylo toto řešení matoucí, neboť neměl jasný přehled o tom, které soubory a složky jsou pouze online zástupci, a které se na disku skutečně nacházejí. Ve Windows 10 uživatel předem zvolí, které složky chce synchronizovat, a které ne; ty mu však zůstanou nadobro skryty a dostane se k nim pouze z webového prohlížeče, případně aplikace OneDrive.

  

Naštěstí tato změna probudila komunitu a ta zahrnula Microsoft negativní zpětnou vazbou. A nyní korporátní viceprezident Microsoftu Jeff Teper přiznal, že pracují na tom, aby se zástupci online souborů opět do Windows vrátili. Implementace se však bude od předchozího řešení lišit, jelikož tehdejší verze neintegrovala online zástupce do souborového systému, ale jednalo se pouze záležitost uživatelského rozhraní, se kterou nespolupracovala většina API a příkazů v příkazovém řádku. Nová integrace by již měla běžet na úrovni souborového systému, ovšem Teper prozatím nezmínil žádné termíny, kdy bychom se mohli staronové funkce dočkat.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

9 komentářů

 1. kllr007 (neregistrovaný)

  No hura a trvalo to len kolo ? pol roka od uvedenia ? ach MS.

  • Jan (neregistrovaný)

   Uz dlho hovorim, ze MS je neuveritelne pomala firma a ked vezmem do uvahy aj to, ze neustale nieco menia k horsiemu a nasledne to vracaju do povodneho stavu, tak je zazrak, ze su na tom stale tak dobre ako su. Je to velka skoda. Cakal som, ze s novym vedenim sa to zmeni, ale zatial to tak nevyzera.

 2. Dano (neregistrovaný)

  Teraz to na WIN 10 riešim pluginom do Tottal Commandera,ale teda fakt by to mali lepšie dotiahnuť…

 3. l0lz (neregistrovaný)

  Sláva. To je jedna z posledných majoritnych veci, kvôli ktorym som na Surface stale neprešiel na Win 10

 4. pepan6680 (neregistrovaný)

  No výborně! Tohle byla funkce, kterou nechápu proč odebrali…

  • 10opic (neregistrovaný)

   Odebrali to právě kvůli tomu, že s tím neuměli pracovat ostatní aplikace. Sice viděli „soubor“, ale když jste ho chtěli otevřít, tak docházelo k chybám, protože fyzicky existoval pouze online a s tím aplikace nepočítala. Nyní předpokládám, že v takovémto případě Windows na pozadí takový soubor stáhne a aplikaci řekne ať chvilku počká :)

 5. Tade (neregistrovaný)

  Teper sice nezmínil přesně žádný termín, ale pokud se na to podíváme empiricky, dalo by se to odhadovat zhruba na SOON … :-D

 6. lerion (neregistrovaný)

  Toto je důvod, proč jsem stále na 8.1…

 7. Sandra (neregistrovaný)

  Konečně. Jen jsem zvědavá, ve kterém roce to bude hotové. Bude to alespoň do konce milennia?

Napsat komentář

Tip: Nechcete pokaždé vyplňovat požadované údaje? Vytvořte si na SMARTmanii uživatelský účet ;-)

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.
Vyžadované informace jsou označeny *

Sahifa tracking pixel