Domů » Bleskovky » Do OneDrive ve Windows 10 se vrátí zástupci online souborů a složek

Do OneDrive ve Windows 10 se vrátí zástupci online souborů a složek

Microsoft ve Windows 10 změnil oproti předchozím verzím spoustu věcí, některé však nebyly přijaty zrovna s nadšením. Jednou z hojně diskutovaných změn je integrace cloudového úložiště OneDrive, které s desítkami přišlo o schopnost zobrazovat v průzkumníkovi soubory a složky, které nejsou fyzicky na disku, ale pouze v cloudu.

   

Microsoft své rozhodnutí obhajoval tím, že pro uživatele bylo toto řešení matoucí, neboť neměl jasný přehled o tom, které soubory a složky jsou pouze online zástupci, a které se na disku skutečně nacházejí. Ve Windows 10 uživatel předem zvolí, které složky chce synchronizovat, a které ne; ty mu však zůstanou nadobro skryty a dostane se k nim pouze z webového prohlížeče, případně aplikace OneDrive.

  

Naštěstí tato změna probudila komunitu a ta zahrnula Microsoft negativní zpětnou vazbou. A nyní korporátní viceprezident Microsoftu Jeff Teper přiznal, že pracují na tom, aby se zástupci online souborů opět do Windows vrátili. Implementace se však bude od předchozího řešení lišit, jelikož tehdejší verze neintegrovala online zástupce do souborového systému, ale jednalo se pouze záležitost uživatelského rozhraní, se kterou nespolupracovala většina API a příkazů v příkazovém řádku. Nová integrace by již měla běžet na úrovni souborového systému, ovšem Teper prozatím nezmínil žádné termíny, kdy bychom se mohli staronové funkce dočkat.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
9 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments