Domů » Bleskovky » Windows 10 obsahují Cortanu: Zatím ji nejde aktivovat

Windows 10 obsahují Cortanu: Zatím ji nejde aktivovat

Hlasová asistenka Cortana byla v nejnovější verzi operačního systému Windows očekávána, ve vydaném technickém preview však zatím není přítomna, ačkoliv systém obsahuje několik důkazů, že je na její integraci připraven. Je tedy téměř jisté, že ve finální verzi Windows 10 se s ní setkáme.

  

Prosté vyhledání jména Cortana na disku s operačním systémem odhalí mnoho souborů, četné nálezy jsou k vidění i v systémových registrech. Z vybraných souborů se dokonce dají vyextrahovat zvuky, které jsou známé uživatelům Cortany ve Windows Phone. Že je personální asistentka v systému obsažena, dokázal Tom Warren ze serveru The Verge, který měl možnost si aktivovanou Cortanu ve Windows 10 osahat.

  

Bude přítomna pod tlačítkem lupy vedle tlačítka Start, tedy nikoliv jako samostatná aplikace, jak bylo dříve spekulováno. Dá se očekávat, že bude aktivována některou z příštích aktualizací technického preview, pokud tedy dříve někdo neobjeví cestu, jak Cortanu aktivovat s předstihem.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

3 komentářů

  1. Windows 10 tester (neregistrovaný)

    Nebyl bych si vůbec jist pravdivostí tohoto obrázku, protože zaprvé je na obrázku stejný Build systému jako je současné Technical Preview, a navíc Microsoft (pravděpodobně kvůli ergonomii) umístil pole pro vyhledávaný text dolů do nabídky hledat. Zdá se mi tedy krajně nepravěpodobné jeho přemístění.

    • mě se zase zdá nesmysl ta lupa, která má ted úplně stejné vlastnosti a vyhledává i stejně jako vedle start, takže tam cortana podle mě skutečně bude

  2. Pogo (neregistrovaný)

    Jestli mají být Win10 stejné napříč platformami, tak bych řekl, že je vcelku logické, že bude Cortana obsažena v desktopových W10 :)

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).