Domů » Bleskovky » Podzimní update Windows 10 je tady, zatím ale pouze pro Insidery

Podzimní update Windows 10 je tady, zatím ale pouze pro Insidery

Již příští týden oficiálně vyjde první „velká“ aktualizace Windows 10 (recenze), která bude nabitá novými funkcemi, jako je například integrovaný Skype či možnost ukládat aplikace z Windows Store na paměťovou kartu. Tyto novinky jsou prozatím dostupné pouze uživatelům zaregistrovaným v programu Windows Insider, od příštího týdne si je však budou moci vyzkoušet všichni. Microsoft totiž dokončil práce na sestavení s číslem 10586, které neobsahuje (téměř) žádné chyby, a může být vypuštěno mezi veřejnost. Insideři jej mohou s týdenním předstihem ochutnat jako první.

 
Dlaždice v nabídce Start bude možné řadit do čtyř sloupců 

Microsoft sice na svém blogu neuvádí, že se jedná o tzv. November Refresh Update, všechny indicie však tomu nasvědčují, například vpravo dole u hodin se nenachází vodoznak. Opraveny byly prakticky všechny chyby z předchozích sestavení, v Microsoftu evidují pouze dvě, které se však běžných uživatelů týkat nebudou:

 • Po přechodu ze staršího preview na nejnovější zmizí kontakty a zprávy z aplikací Skype
 • Součástí tohoto sestavení není Insider Hub, který je však možné přidat v nastavení – systém – aplikace a funkce – spravovat volitelné funkce – přidat součást

Aktualizace je dostupná prozatím pouze v rychlém kruhu aktualizací, počítáme však, že během následujících několika dní bude uvolněna i do pomalého kruhu. Běžní uživatelé by se měli listopadové aktualizace dočkat příští úterý 10. listopadu, nebo ve čtvrtek 12. listopadu společně s Windows 10 pro Xbox One (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

10 komentářů

 1. Martin Alexandr

  Já tam měl Insider Hub hned po nainstalovaní , tak nevim. Možná se ta chyba týká jen některých uživatelů

 2. fbfio (neregistrovaný)

  Jsem ho hned nahodil na tablet a tam teda vodoznak mám. Jinek v případě mého tabletu je to nejnestabilnější sestavení co jsem měl v ruce. Asi 5 modrých obrazovek s restartem za hodinu….

  • shield (neregistrovaný)

   To máš divní tablet, já mám za 2k s 10tkama a ani jednou modrá smrt, u 8.1 jednou.

  • fbio (neregistrovaný)

   Mám lenovo yoga tablet 2. Toto sestavení je úžasné rychle tablet je o dost sviznejsi, proto zůstávám, ale stabilita hrůza…..

  • tst (neregistrovaný)

   stabilita je v 90 procentech veci ovladacu nez Windows

 3. Petr (neregistrovaný)

  12. je čtvrtek…

  • Jakub Karásek

   Máte pravdu, v tomto případě mě postihl známý syndrom „píšu středu, myslím čtvrtek“. Opraveno, díky za upozornění

 4. shield (neregistrovaný)

  Jen dotaz když je v nastavení, Aktualizace a zabezpečení a Pro vývojáře co to je ? je to ten insider nebo něco jiné

  • To je i v produkční verzi, ale je to určené pro vývojáře != pro insidery…

 5. Sony Vaio Duo 13 bez problémů. Vše funguje jak má.

  Jen Skype kontakty chybí.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).