Nové sestavení Windows 10 Mobile by mohlo vyjít ještě tento týden

Minulý týden vyšel systém Windows 10 pro počítače a tablety, a v Microsoftu budou mít nyní plné ruce práce s jeho mobilní verzí. Poslední sestavení (10166) pro Insidery bylo uvolněno 11. července, dalšího bychom se měli dočkat zanedlouho. Prozradil to na svém Twitteru Gabriel Aul, někdejší hlavní manažer operačních systémů Microsoftu, který byl nedávno povýšený na viceprezidenta inženýrství divize Windows and Devices.

  

Podle jeho slov brzdí vydání sestavení s číslem 10240 chyba. K odstranění chyby a k vypuštění nového sestavení s vyšším číslem by mělo dojít v horizontu několika příštích dní. Je tedy možné, že se jej v rychlém okruhu aktualizací dočkáme ještě tento týden.

  

Microsoft na vývoj mobilních Windows 10 přesunul část týmu, který pracoval na počítačové verzi, proto by měla být nová sestavení vypouštěna častěji, ačkoliv mnoho nových funkcí již nepřinesou. Viceprezident operačních systémů Microsoftu Joe Belfiore nedávno potvrdil, že systém je v jádru hotov a v budoucnu bude vylaďován a zbavován chyb

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku