Domů » Bleskovky » Mobilní Windows 10 budou údajně „dokončeny“ příští týden

Mobilní Windows 10 budou údajně „dokončeny“ příští týden

Letošní rok se o víkendu přehoupl do listopadu, což je mimo jiné měsíc, kdy mají na světový trh přijít telefony Microsoft Lumia 950, 950 XL a 550. Jejich společným jmenovatelem je systém Windows 10 Mobile, který se však ještě nedočkal veřejné verze, a prozatím jeho nehotová sestavení dostávají do rukou zaregistrovaní Insideři.

   

Microsoft by nicméně měl podle serveru NokiaPowerUser přetnout pomyslnou cílovou pásku již příští týden, podle serveru WMPowerUser by měl být dokonce „finální“ build již podepsán a tento týden zamířit k operátorům. Podle obou zdrojů má první veřejné sestavení nést číslo 10586, a jako první jej dostanou k vyzkoušení členové programu Windows Insider. Podle Gabriela Aula z Microsoftu by mělo být nové sestavení uvolněno již tento týden, zda se bude jednat o zmíněného kandidáta na první veřejnou verzi, však zatím nevíme.


Nové sestavení nemá přinášet žádné novinky, má však odstranit poslední známé chyby a být mnohem stabilnější. Veřejné sestavení také nemá obsahovat subsystém pro spouštění aplikací pro Android. První uživatelé stávajících Lumií by údajně měli dostat aktualizaci na Windows 10 Mobile ještě v tomto měsíci, bude však záležet na vhodné kombinaci země a mobilního operátora. 

  

Pod číslem 10586 má být mimochodem také distribuována podzimní aktualizace systému Windows 10, která údajně ponese jméno November Refresh Update a má být vypuštěna 10. listopadu. Server WindowsCentral nicméně očekává, že první velká aktualizace Windows 10 proběhne o dva dny později společně s aktualizací Xboxu One, a možná i aktualizací prvních Lumií na Windows 10 Mobile. Příští týden bude rozhodně ve světě dlaždic zajímavý. 


Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
avatar
1300
  Sledování diskuze  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
jaroslavii
Uživatel
jaroslavii

Nevěřím, že bude hotov. V tom posledním buildu nefunguje plno věcí, bude to zplácané na poslední chvíli, to určitě bude stabilní..:-/ Dřív to měli hotové už třeba dva měsíce před vydáním a jen vylepšovali stabilitu. Teď je to všechno šité horkou jehlou, takže Microsofte, další hřebíček do rakve.

steelspace
Uživatel
steelspace

A. Jak můžeš vědět, že to dřív měli hotové dva měsíce před vydáním, když Insider program je teď poprvé

B. Jak můžeš vědět, kolik práce je mezi posledním veřejným sestavením a tím, co má být vadáno oficiálně

Menty
Uživatel
Menty

Tak tušit se to ale dá. Tady je situace naprosto odlišná, finální verze např. 8.1 byla představena v dubnu, přístroje s ním byly představeny a začaly se prodávat během léta. Ostatní dostali aktualizace klidně i půl roku po představení. A je nutno připomenout, že tenkrát v dubnu MS představil hotový systém, který šel do PfD. Tentokrát je tlačí všechno. Představení nových strojů s nehotovým systémem, slibotechna, nutnost, začít nové stroje už konečně prodávat. Myslím, že nikdo to jistě říct nemůže, nicméně popřít se nedá, že tomu spousta věcí jasně nasvědčuje. A vzhledem k tomu, v jakém stavu vydal 29.7. MS… Číst vice »

Honza (neregistrovaný)
Anonym
Honza (neregistrovaný)

JAROSLAVII: No nevím jak moc rozsáhlé zkušenosti máš s IP, ale zřejmě si to viděl leda z rychlíku. Osobně jsem zkusil nahrát build IP 10581 na svou L930 o víkendu a nemohu říci, že bych zpozoroval nějaké chyby. První den po instalaci proběhlo pár pádu appek a restartů systemu, ale to vše v rámci instalace a od té doby mi chodí tenhle zkušební build naprosto bezproblémově, rychle a stabilně už nyní. Snad pouze baterka je možná o malinko dřív vybitá, ale v praxi těžko soudit, protože teď tel víc používám a může to být tím.

RadekLaz
Uživatel
RadekLaz

Já tedy nevím, jak moc rozdílně fungují wokna na různých mobilech, ale na mé L930 všechno šlape jak má. Poslední sestavení byl obrovský posun ve stabilitě.

Je mi jasné, že musí ještě pár věcí doladit (občas se nějaká apka na vteřinku zadrhne), ale nevybavuji si, že bych měl někdy stabilnější systém. Ať to bylo WM 6.5, WP7, 8, 8,1 nebo Android řady 2, Symbian S40,0S60 a nebo iOS7. Je mi jasné, že mi někdo řekne, že A2 a iOS7 jsou dávnou minulostí.

pogo8303
Uživatel
pogo8303

tak chyb je tam zatím docela dost, stabilní ale systém je. Co ale nechápu, jak může člověk, který ani jeden build netestoval, tvrdit, že je to šité horkou jehlou atd…

Kazeasch (neregistrovaný)
Anonym
Kazeasch (neregistrovaný)

Já se můžu se svou L830 připojit k ostatním. S posledním buildem nemám problémy. Rozhodně žádné co by se týkaly stability. (A celkově jsem neměl s žádným buildem výraznější problémy.)

Honza (neregistrovaný)
Anonym
Honza (neregistrovaný)

POGO8303: jak říkám, na L930 mi chodí bez problémů a něco naopak lépe než na WP8.1 Denim, co jsem mel před IP 10581. Včetně nějakých aplikacích třetích stran. Což mě docela překvapuje. Ano, najdou se i věci, co fungují hůře, ale moc jich není a vzhledem k tomu, že to ani není finální verze, tak velká spokojenost.

Co se chyb týká četl jsem něco o problémech spojených s paměťovou kartou jen, ale tu nemám, tak nemůžu soudit.

pogo8303
Uživatel
pogo8303

Já mám v současné verzi na L830 prakticky jen dvě velké připomínky – problikávání displeje (s tím související u mě problém s vrchní částí displeje) a ještě zapracovat na výdrži baterie. Ty věci ohledně úložiště atd., to jsou takové drobnosti, které je jasné, že v ostré verzi zmizí.

mposvar
Anonym
mposvar

HDHD – nečti to – nezvládáš to… :-)

POGO8303

Problikávání jo? :-)

Normálně tma tmoucí a držet dlouze ON, jinak smolík…

A Edge papá a papá – jako p.r.a.s.e…

A apky jednou a podruhý a potřetí a někdy až napošestý…

A MSN počasí na GS taky nějak nejde…

Jo W10M je v testovací verzi…Jasný…

Ne, už končím… :-)

pogo8303
Uživatel
pogo8303

Mposvar:: tvé problémy a různé názory jsem četl v jiných diskuzích, za sebe můžu říct, že mě až na mnou zmíněné problémy jede všechno v pohodě (menší problémky jsou, ale to jsou věci, které odladí), žádný držení dlouho ON, a další…

mposvar
Anonym
mposvar

POGO8303

Tobě jede na GS MSN počasí?

Servis24 Ti nepadá? Spíše ho nepoužíváš….

Edge Ti nepapá?

Nic takového…

Nevěřím…

Ještě Ti jdou upravovat přílohy v xls a doc a přeposílat je a já jsem asi blázen…

Zaklinac
Uživatel
Zaklinac

MPOSVAR: Akože vypisuješ to tu dookola, ale vyzerá to tak, že tie problémy máš fakt len ty. Mne taktiež nič nepreblikuje, žiadnu čiernu obrazovku nemám, aplikácie mi absolútne nepadajú, prílohy preposielam denne, keďže zariaďujem byt…

Otravná osoba
Uživatel
Otravná osoba

Ale mposvar, ač to neustále opakování také už nemusím, může mít pravdu. Nezapomínejte, že je řeč o l1020 a tam u některých kousků testovací verze (různé buildy) už nadělaly pěknou paseku.

Celkově vzato skutečně stále záleží i na jednotlivých modelech a někdy i jejich využití. Ještě jsem nenarazil na build, který by běžel všem bez problémů. Vzájemné obviňování nemá cenu.

Pro MS je důležité, aby teď vše fungovalo na 950(xl) a 550, jinak má z ostudy kabát. Ostatní počká.

mposvar
Anonym
mposvar

Neustálé opakování je mnohdy způsobeno pouhou slušností odpovědi.

Ne všichni to tzv. na první dobrou dávají…

Tak to je…

A lepší něco zopakovat pro lepší vysvětlení, než dělat unáhlené závěry a tvrdit že je vše jasné…

Zde opravdu mnohdy neplatí – podle sebe soudím Tebe!

mposvar
Anonym
mposvar

Já už k tomu poslednímu sestavení 10581 napsal svoje.

To že to bude brzy hotové je v očekávání všech.

Jen pořád zůstavá jedna otázka?

Co je v W10M tak převratného/praktického oproti WP8.1, pro co bych to musel mít?

Já jsem nic takového nenašel…Bohužel

Tade
Anonym
Tade

V tom případě jsi nejšťastnější člověk a není třeba to řešit. Pokud ti nemá W10M co nabídnout, můžeš svobodně zůstat u WP8.1. Nikdo ti násilím nový systém do telefonu nepotlačí. Vše je ve tvých rukou a tak to má být ;) Časem začne být problém s aplikacemi. Předpokládám však, že si toho jsi vědom.

Zaklinac
Uživatel
Zaklinac

Keď už nič iné, tak Win10 toho vie omnoho viac ako 8.1. Mal som dva týždne dozadu 8.1 na týždeň a bol som prekvapený, koľko toho sa robilo zložitejšie a koľko toho vôbec nešlo nastaviť. Na 10 sa zvyká veľmi rýchlo a ľahko.

steelspace
Uživatel
steelspace

Např. rychlost aplikací díky .NET native.

Stan35
Uživatel
Stan35

Osobně jsem spíše pesimista, sice je poslední build zase o něco rychlejší, nicméně stále mám problémy se sdílením WiFi, když chci přeposlat mail s přílohou, tato už tam není. Práce mají ještě dost a dost.