Domů » Bleskovky » Podpora Windows 10 Mobile zřejmě skončí v lednu 2018

Podpora Windows 10 Mobile zřejmě skončí v lednu 2018

Životní cyklus žádného operačního systému není nekonečný a výjimkou nebudou ani Windows 10 Mobile. Microsoft sice tvrdí, že Windows 10 jsou vůbec posledními Windows a budou neustále aktualizovány, stránky podpory však hovoří jinak, minimálně tedy u mobilní verze.

 

Na stránkách se Microsoft zavazuje k vydávání aktualizací a bezpečnostních záplat po dobu minimálně 24 měsíců od data 16. 11. 2015, konec podpory má pak nastat 9. 1. 2018. Po této době obvykle nastává fáze rozšířené podpory, která je omezena pouze na opravy zabezpečení, datum úplného konce Windows 10 Mobile však zatím zveřejněno nebylo.

 

Pokud to ale Microsoft myslí s mobilními desítkami vážně, dá se přepokládat, že s každou velkou aktualizací bude podpora systému prodlužována. Příští rok by měly Windows 10 (Mobile) povýšit na verzi Redstone, a od data jejího vydání by měla běžet nová podpora v délce 24 měsíců.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
36 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments