Domů » Bleskovky » Nehotová Windows 10 Mobile běží na 7 % dlaždicových telefonů

Nehotová Windows 10 Mobile běží na 7 % dlaždicových telefonů

Systém Windows 10 Mobile pohání prozatím pouze v říjnu představené Lumie 950, 950 XL a 550, které se začnou prodávat teprve v následujících dnech. Starší modely si musí na aktualizaci systému ještě chvíli počkat, avšak jejich majitelé jsou čím dál víc netrpěliví. Podle aktuálních dat agentury AdDuplex jsou mobilní „desítky“ nainstalovány na 7 procentech všech telefonů s dlaždicovým operačním systémem; jejich majitelé se totiž svěřili do rukou nehotového Insider preview. 

 

Vedení si udržuje poslední stabilní verze Windows Phone 8.1, které patří 78,9 procent koláče. Následuje Windows 8.0 s 9,1 procenty, sedmiprocentní Windows 10 a konečně nejstarší Windows Phone 7.x s 5 procenty podílu. V následujících měsících můžeme očekávat postupné přelévání podílu Windows Phone 8.1 do Windows 10 Mobile, jelikož nový systém mají zdarma dostat prakticky všechny současné Lumie.

  

Statistiky AdDuplex také odhalují, které smartphony se systémem Windows jsou vůbec nejrozšířenější. V globálním součtu této statistice stále vládne levná Lumia 520 z roku 2012, což není pro nové telefony Microsoftu příliš dobrá vizitka. Graf také odhaluje, že nejrozšířenější jsou levné telefony řad 5xx a 6xx, tudíž jsme zvědaví, zda dokáží situaci změnit vlajkové modely Lumia 950 a 950 XL.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
28 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments