Domů » Bleskovky » Nehotová Windows 10 Mobile běží na 5,7 % dlaždicových telefonů: Příští sestavení přinese něco, co tu ještě nebylo

Nehotová Windows 10 Mobile běží na 5,7 % dlaždicových telefonů: Příští sestavení přinese něco, co tu ještě nebylo

Mobilní Windows 10 jsme poprvé viděli letos v lednu, jejich příchod Microsoft plánoval na některý z letních měsíců, avšak zřejmě bude rád, když stihne alespoň konec podzimu. Současné Insider Preview s číslem 10572 ještě stále nelze považovat za finální produkt, ale cílová rovinka se viditelně blíží.

  

Že je preview verze již vcelku použitelná, pociťuje poměrně velký zástup uživatelů systému. Podle agentury AdDuplex dokonce běží mobilní „desítky“ na 5,7 procentech všech dlaždicových telefonů, čímž překonávají platformu Windows Phone 7.x, jejíž vývoj byl v roce 2013 uložen k ledu. 

  

V tomto týdnu navíc Insideři dostanou sestavení nové, které si budou moci nainstalovat i uživatelé starších sestavení Windows 10, a nikoliv pouze ti, co downgradují na Windows Phone 8.1. Od nového sestavení očekáváme zrychlení a vyšší stabilitu, viceprezident inženýrství divize Windows and Devices Gabriel Aul náš však na svém Twitteru ujistil, že se dočkáme něčeho, co dosud v žádném předchozím sestavení ještě nebylo.

Nejčastěji diskutovaná funkce je podpora režimu na šířku na domovské a zamykací obrazovce, na potvrzení si ale budeme muset počkat minimálně do dnešního večera.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

27 komentářů

 1. Ma_ty (neregistrovaný)

  Když včera napsal But not today, myslím, že u nich to znamená tak 3-4 dny :D Počítám, že to vypustí v pátek….

  • mb (neregistrovaný)

   Gabe Aul psal ze ve ctvrtek AM, Seattle time

  • No on ale psal, že „ve ctvrtek AM, Seattle time“, řekne více podrobností, ne že vypustí nový build. Tak uvidíme, snad se dnes dočkáme :)

  • mb (neregistrovaný)

   mas pravdu, ted jsem si to znovu precetl poradne…

 2. Honza (neregistrovaný)

  Tak na to se docela těším, snad konečně první IP, co bych nahrál na svou L930 :)

 3. Jenže píše „with new builds“, tzn. že něco dělají s buildy, ne uvnitř buildu. Nejspíš půjde o nějaký nový způsob uvolnění, nějak museli vyřešit ten přechod z WP8, který je evidentně zlobí. Také se spekuluje, že může být současně uvolněn TH2 pro PC, což se mi ale nezdá moc logické. Ve hře je ještě nějaká varianta propojení s PC, třeba odesílání SMS z PC. Horké novinky několik minut od oznámení můžete sledovat na našem serveru.

  • Lister0 (neregistrovaný)

   Jj, taky jsem spíš nabyl dojmu, že půjde o změnu distribuce než o novou fíčuru v buildu.

 4. Ako píšem aj na fóre, ako najpravdepodobnejsie sa uvádzajú dve špekulácie – uvoľnenie mobilného a PC buildu naraz (nič tak vzrušujúce, aby to Aul musel takto napínať), alebo možnosť flashovať build cez PC nástrojom Recovery Tool. Toto druhé by som uvítal – upgradovať 5 minút miesto pomaly dvoch hodín by bolo výborné.

 5. Iggy (neregistrovaný)

  Něco, co tu ještě nebylo? Fíha… Asi neviditelná jitrnice :-D

 6. Zajímaly by mne absolutní čísla, tedy že Windows 10 Mobile běží na xxx mobilech a Windows Phone 8.1 na yyy mobilech. Procenta jsou celkem k ničemu, zvláště když to jsou procenta jedné platformy.

  • vlada (neregistrovaný)

   AdDuplex meri jenom z aplikacich na WP/W10m a jejich statisticky vzorek nebude 100% funkcnich telefonu, proto nedokazi zjistit absolutni pocty pristroju.

  • Chápu, děkuji za vysvětlení. Ale je to škoda. Dá se k takové statistice někde dostat?

 7. hisko (neregistrovaný)

  Slibotechna. W10 jsou totální paskvil. Do toho kecaj insajdři, celé je to roztříštěné a nedodelané

 8. Iggy (neregistrovaný)

  Ty barevné dlaždice mezi průhlednými vypadají vážně hnusně. To je vlastnost?

 9. Teď stahuju 10581.

  • petr (neregistrovaný)

   Tak to teda cumim.

  • Patří ti to!

   Kdy už jim to bude chodit?!

   Akorát půl krásný soboty v tahu.

   Jsem jim zase už podruhé naletěl!

   Akorát blázny si dělají….

 10. pedes (neregistrovaný)

  Vzhledově asi nejhezčí z toho co MS předvedl s WP,ale celkově je to stále spíš systém pro PC či větší tablety.

 11. Yegor (neregistrovaný)

  Rok 2017, Microsoft vypustil preview 99876 a slibuje brzkou finální verzi mobilních desítek :-D

 12. sigi (neregistrovaný)

  rok 2017: ,,Microsoft zjistil, že Windows 10 mobile je propadák, proto začal vyvíjet svojí verzi windroidu.

  ,,Cyanogen a jeho OS, do kterého by Microsoft rád integroval své služby v čele s Cortanou, by mohl být pro tuto odvážnou vizi ideálním pilotním projektem. Obě společnosti na jaře uzavřely dohodu o další spolupráci, takže se nechme překvapit, jaké plody nakonec přinese.“

  zdroj: zive.cz

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).