Domů » Bleskovky » Zítra vyjde nové sestavení mobilních Windows 10, zájemci však musí downgradovat na WP8.1

Zítra vyjde nové sestavení mobilních Windows 10, zájemci však musí downgradovat na WP8.1

Na nové sestavení Windows 10 Mobile se čeká již téměř měsíc, zítra by však mělo být čekání u konce. Bohužel Microsoft stále nevyřešil problémy při aktualizaci, kvůli kterým bylo toto sestavení s číslem 10136 několikrát odkládáno, takže jedinou možností, jak update nainstalovat, bude z Windows Phone 8.1.

  

Nová verze Insider preview měla být vydána až poté, co bude aktualizační chyba opravena, hlavní manažer operačních systémů Microsoftu Gabriel Aul nicméně nedočkavým Insiderům nabídl na Twitteru hlasování zda sestavení vypustit či nevypustit. Komunita se poměrně jasně vyjádřila pro. Pro bezchybnou aktualizaci je zapotřebí downgradovat systém na verzi Windows Phone 8.1 za pomoci programu Windows Phone Recovery Tool. Aby před instalací nového Insider Preview nedošlo nejprve k updatu na verzi 10080, bude tato verze z Insider programu v následujících hodinách odstraněna. 

Výše uvedené informace se pochopitelně týkají pouze těch Insiderů, kteří mají nastavené rychlé stahování aktualizací (Fast ring), do pomalého kanálu se sestavení s číslem 10136 zatím nedostane. Zhruba za týden má být problém s aktualizací opraven, pokud tedy nechcete downgradovat na Windows Phone 8.1, můžete sestavení s číslem 10080 používat i nadále a počkat na nápravu.  

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

14 komentářů

 1. „NEINSTALOVAT UPDATE, POKUD POUŽÍVÁTE POSLEDNÍ SESTAVENÍ S ČÍSLEM 10080“ – to ani nejde – viz poslední tweet z první skupiny. Insiders s 10080 update neuvidí. [odkaz]

 2. tomas (neregistrovaný)

  Takto sa opytam. Lumia 620 pojde upgradovat na wm10? A teraz idu na verzii 8 alebo 8.1

  • tomas (neregistrovaný)

   Je to jediny mobil od windows s normalnymi rozmermi, bleskom, dobrym fotakom… 520 je sice dobra ale nema led blesk. A lumia 800 bola asi najlepsia dielensky spracovana len ju zakopali a neda sa nainstalovat wp8.1, neviete nahodou ci sa neda nejak na cierno nainstalovat do lumie 800

  • na Lumii 800 WP 8 či 8.1 nedostaneš, na Lumii 620 Windows 10 nainstaluješ bez problémů, jen si vážně počkej až vyjde dnešní build, pokavaď to chceš otestovat.

  • tom (neregistrovaný)

   Mám L620 s W10. Prozatím s W10 jsou výrazně zpomalené, mobil velmi často nereaguje, dlouho načítá (a někdy i opakovaně po sobě) atd…. Vypozoroval jsem, že chod OS se zlepší pokud je k dispozici min. 1,5-2 GB místa v paměti. Zároveň si to trochu „sedlo“ až po cca 3 dnech od instalace. Prozatím se s tím volat dá, ale chce to trpělivost.

  • mám lumii 925 a downgradoval jsem po týdnu zkoušení. Je pravda, že telefon začal rozumně fungovat po cc 2 až třech dnech a vůbec to nezáleželo na počtu restartů a HW resetů. Na dnešní build se těším.

 3. ladin2 (neregistrovaný)

  Win 10 je sice pěkný na 6palci Lumie 1520 ,ale naráz mi padají všechny dláždibce a aplikace.měl jsem na osmičkách cca 300 ks a ted jsem rád ,že vubec mám jenom 99 aplikací.Tak jsem zvědav na nové sestavení.

 4. Já tedy stále nic. Nainstaloval jsem znovu 8.1, v Insideru jsem zadal rychlou aktualizaci a nic mi to nenabízí.

 5. Mirdyn (neregistrovaný)

  V tom článku je 10:00AM PST to je 19:00 u nás.

 6. Daniel (neregistrovaný)

  Tak už se to stahuje , jsem zvědavej jak to poskočilo. Měl jsem první build a ten vydržel asi hodinu a pak jsme šel zpět na WP 8.1. Tohle by už mělo být celkem v pohodě :-) D.

  • tom (neregistrovaný)

   Budu rád, když napíšeš, co všechno po instalaci nového buildu bylo třeba nastavit znovu a co se přetáhlo ze zálohy. Mně ta práce s tím nějak odrazuje a snad raději počkám až MS problémy s upgradem vyřeší.

 7. Georgo10 (neregistrovaný)

  Tak uz je to live, ale doporucuje se precist blog: [odkaz] … Po restartu to muze na 10 minut zamrznout, tak se nemame lekat ;)

 8. Zdravim poradte mi prosim ako vynutim instalaciu nového buildu, mne stale ponuka len build 10.0.12534.56

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).