Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile nedostane podle AdDuplex zhruba polovina zařízení

Windows 10 Mobile nedostane podle AdDuplex zhruba polovina zařízení

Microsoft ve čtvrtek uvolnil systém Windows 10 Mobile pro vybrané smartphony, zatímco spousta starších zařízení zůstala takzvaně na ocet (více informací). Na vedlejší kolej byly odsunuty telefony, které pohání různé variace čipsetu Qualcomm Snapdragon S4, případně nemají alespoň 1 GB operační paměti. I když se jedná o kousky starší dva a více let, mají v rodině zařízení s mobilními Windows nemalý podíl, podle dat agentury AdDuplex je to téměř 50 procent.

adduplex

Je to dáno především tím, že se Lumie v posledních dvou letech příliš dobře neprodávaly, a v řadách jejich uživatelů stále dominují starší modely v čele s nejprodávanější Lumií 520. Z těch nejpoužívanějších smartphonů pak ještě nedostanou Windows 10 Mobile modely Lumia 630, 635 (s 512 MB RAM), 530, 625 a 920.

Jejich uživatelé nedostanou nejen nové funkce v novém systému, ale především přijdou o možnost instalovat univerzální Windows aplikace. A to může být problém, neboť těch bude v budoucnu vznikat více na úkor starých aplikací pro Windows Phone.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
94 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments