Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile mají přijít nejpozději na konci září

Windows 10 Mobile mají přijít nejpozději na konci září

Již víme, že Windows 10 budou podle různých edicí přicházet postupně – jako první se 29. července dočkají počítače, tablety a jejich hybridy, později pak přijdou „desítky“ pro mobilní telefony, Xbox One, internet věcí či HoloLens. Termíny uvolnění Windows 10 pro tato zařízení jsou prozatím neznámé, nicméně leccos naznačuje snímek z prezentace určené partnerům Microsoftu.

  

V ní je uvedeno, že 29. července budou dostupné „počítačové“ edice Home a Pro v 32 a 64-bitových verzích a mobilní verze má být uvolněna na konci příštího čtvrtletí, což znamená nejpozději 30. září. Mluvčí Microsoftu ve své údajně přednášce uvedl, že se tak může stát v září nebo někdy v říjnu, musíme však brát v potaz, že tato data platí pro výrobce hardwaru. Na současná zařízení se systém dostane zřejmě později, dá se však očekávat, že v září nebo v říjnu by mohly přijít alespoň nové Lumie.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

33 komentářů

 1. No, to znamená RTM, tak to jim chci popřát hodně štěstí. Když vezmu vpotaz, že první verze TP mobilních desítek přišla v únoru? a to jsou 4 měsíce, tak pokud to chtějí za tři a půl měsíce mít hotovo, tak to bude chtít ještě hodně píle a práce. A tak trochu to podle mého bere i naděje na to, že by se mohly udát nějaké větší změny, co se homescreenu týče a tak dále, protože 3 měsíce je málo, v opačném případě by to spíše nestihli. Ale rád se osobně nechám překvapit.

 2. yegor (neregistrovaný)

  On to někdo chce?

 3. LosPedros (neregistrovaný)

  Ano

 4. vlada (neregistrovaný)

  On to nekdo nechce? :)

 5. WM (neregistrovaný)

  Ano!!!!!!!

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).