Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile údajně pohání více než milion Lumií

Windows 10 Mobile údajně pohání více než milion Lumií

Microsoft se v minulém týdnu pochlubil, že Windows 10 aktuálně běží na 200 milionech zařízení (více informací). V tomto čísle ale nejsou zahrnuty pouze počítače a tablety, ale také herní konzole Xbox a smartphony s mobilní verzí desítek. Na rozložení Windows 10 mezi zařízení se ve svém podcastu Windows Weekly podívala redaktorka a analytička serveru ZDNet Mary Jo Foley.

 Tip: Přečtěte si naše recenze Windows 10 a Windows 10 Mobile

Podle jejích (neoficiálních) zdrojů pohání desítky 180 milionů počítačů a tabletů, 18 milionů instalací připadá na vrub konzolím Xbox a více než jeden milion patří systému Windows 10 Mobile na Lumiích. Toto číslo patrně nezahrnuje testovací verze z programu Insider Preview, ale pouze „hotový“ systém běžící na Lumiích 950, 950 XL a 550. Starší Lumie by měly Windows 10 Mobile postupně dostávat od příštího týdne (více informací).

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
108 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments