Windows 10 Mobile přijde v listopadu, tvrdí manažer Microsoftu pro Jižní Afriku

Microsoft dnes uvolnil systém Windows 10 pro počítače, notebooky, tablety a zařízení 2 v 1, na řadě je tedy vydání verze pro mobilní telefony. V souvislosti s uvedením Windows 10 v Jižní Africe hovořil manažer Microsoftu Anthony Doherty o strategii Microsoftu na jihu černého kontinentu, a vůbec poprvé zmínil i předpokládaný časový rámec uvolnění Windows 10 Mobile.

  

Nezveřejnil žádné konkrétní datum, ale uvedl, že by se tak mohlo stát v listopadu letošního roku. Dotaz ovšem zněl, kdy bude finální verze Windows 10 Mobile pro telefony vypuštěna, je tedy možné, že k samotnému představení dojde dříve (spekuluje se o přelomu září a října). Doherty také odpovídal na dotaz, proč vychází některé aplikace na konkurenčních platformách dříve než na Windows. Důvod je jednoduchý – kód Windows 10 ještě není hotov, jakmile bude, budou k dispozici i aplikace. Microsoft na mobilní Windows nezanevře, bude se však věnovat všem hlavním mobilním platformám.

  

Doherty také přiblížil fungování mobilního hybridního prostředí Continuum. Uvedl, že k použití této funkce bude zapotřebí krabička (kterou známe pod kódovým označením Munchkin), která se bude připojovat do smartphonu. Tuto funkci budou podporovat pouze nejnovější telefony, které bude možné zakoupit rovnou přímo v setu s tímto příslušenstvím. Spekuluje se, že samostatně by měl Munchkin přijít na 99 dolarů (2 400 Kč bez DPH).

  

Je možné, že některé z výše uvedených informací platí pouze pro uživatele z Jižní Afriky. Ti se také dozvěděli, že se v brzké době nemohou těšit na personální asistentku Cortanu, brýle pro rozšířenou realitu HoloLens či podporu služeb Groove a Xbox Video. Jsou tedy na stejné lodi jako my.  

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku