Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile dostávají novou verzi pro Insidery: Stále Threshold, avšak s opravou mnoha chyb

Windows 10 Mobile dostávají novou verzi pro Insidery: Stále Threshold, avšak s opravou mnoha chyb

Microsoft vydal novou aktualizaci povyšující Insider preview systému Windows 10 Mobile na novou verzi. Pokud jste očekávali první build z větve Redstone, musíme vás zklamat; opět se jedná pouze o desetinkový update současného veřejného sestavení z větve Threshold, tentokráte s číslem 10586.71. Na novinky tedy zase nedošlo, za to bylo opraveno mnoho chyb a vylepšen chod systému.

lumia950xl

Zlepšen má být průběh aktualizací skrze službu Windows Update a migrace dat a zpráv při upgradu z Windows Phone 8.1, neboť do mobilních Windows přichází kumulativní updaty jako na počítačích a tabletech, kvůli nimž není nutné přehrávat celou ROM. Opraveny byly chyby při odebírání microSD karty v Průzkumníkovi souborů a při nákupech v aplikacích při zakázaném datovém připojení. Prohlížeč Microsoft Edge má lépe vykreslovat PDF a nastavení má běžet rychleji při současném stahování mapových podkladů. V určitých situacích také došlo ke zlepšení výdrže či párování příslušenství přes Bluetooth, Dětský koutek má být spolehlivější a přeinstalování aplikace Groove již nemá způsobovat problémy s přehráváním chráněné hudby skrze DRM.

wp_ss_20160201_0002

Drobné změny se přihodily v aplikaci Windows Insider, která při výběru kruhů nově nabízí položku Production. Jejím zvolením je možné dočasně pozastavit instalaci nových sestavení, přičemž telefon se pro aktualizační servery Microsoftu tváří jako běžné ne-insider zařízení. To se může hodit zejména pro instalaci nového firmware, neboť skrze Insider preview chodí pouze aktualizace systému a nikoliv firmware.

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
Sledování diskuze
Upozornit na
guest
46 Komentáře
nejstarší
nejnovější nejlépe hodnocené
Inline Feedbacks
View all comments