Budou mít Windows 10 Mobile domovskou obrazovku naležato? O tom rozhodnou Insideři

Již tento týden bychom se měli dočkat nového sestavení Insider preview Windows 10, které by podle redaktora serveru TheVerge Toma Warrena mělo nést číslo 1051x.

Pokud se to potvrdí, bude se jednat o významný posun, neboť současné veřejné sestavení nese číslo 10166 a obecně platí, že čím vyšší číslo, tím větší množství práce bylo na systému uděláno. Ostatně Joe Belfiore nedávno oznámil, že mobilní Windows 10 jsou prakticky funkčně dokončené a nyní přichází doba ladění a odstraňování chyb.

 
Ilustrační obrázek 

Microsoft nový systém staví mimo jiné na základě zpětné vazby Insiderů, kteří mohou v rámci aplikace Feedback app podobu Windows 10 Mobile ovlivnit. Jednou ze zvažovaných položek je například možnost otáčení domovské obrazovky do režimu naležato. Viceprezident inženýrství divize Windows and Devices Gabriel Aul na svém Twitteru uvedl, že zájemci o tuto funkci ji mají podpořit a uvidí, co se stane.

Vzhledem k tomu, že systém Windows 10 Mobile bude určen i pro malé tablety, troufáme si tvrdit, že v Redmondu již o implementaci této funkce rozhodli. Přesto jsme pro jistotu náš hlas přidali také.

Autor článku
Jakub Karásek
Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.
image/svg+xml
+

Kapitoly článku