Domů » Bleskovky » Windows 10 Mobile přijdou v říjnu nebo v listopadu, tvrdí francouzský operátor

Windows 10 Mobile přijdou v říjnu nebo v listopadu, tvrdí francouzský operátor

Francouzskému mobilnímu operátorovi SFR unikl harmonogram budoucích aktualizací telefonů od Samsungu, Sony a také od Nokie/Microsoftu. Níže uvedená tabulka odhaluje nejen, která zařízení se dočkají Androidu 5.1 Lollipop, ale také vůbec poprvé uvádí konkrétnější údaj, kdy bude docházet k aktualizaci Windows Phone telefonů na Windows 10.

  

Má se tak stát v říjnu nebo listopadu, dočkat se mají prakticky všechny Lumie s Windows Phone 8.x; francouzský operátor uvádí modely Lumia 435, 520, 530, 625, 635, 830, 920, 925, 930, 1020 a 1520, které prodával nebo aktuálně prodává. Pochopitelně plány se mohou změnit s ohledem na datum, kdy Windows 10 Mobile uvolní samotný Microsoft.

 

Ten aktuálně pracuje především na počítačové verzi Windows 10; po jejím dokončení se vývojový tým přesune k dokončení mobilní verze, která se má údajně již v červenci dočkat zásadního zlepšení. Vývojáři Microsoftu budou mít letos rozhodně rušné prázdniny. 

Jakub Karásek

Redaktor serveru SMARTMania.cz, příznivec mobilních technologií, konvertibilních zařízení a bezdrátového nabíjení, fanoušek tvrdé hudby a milovník rychlé jízdy v motokárách, na kole a na lyžích. Odpůrce FUPu, pomalého internetu a přerostlých tabletofonů.

29 komentářů

 1. A není Octobre říjen a Novembre listopad?

  • Jakub Karásek

   Máte pravdu, díky za upozornění. Sypu si popel na hlavu, chyba základní školy… Asi jsem podvědomě přivolával dřívější příchod :)

  • No bylo by to prima, kdyby to takhle šlo. Třeba se vám to podaří. :-)

 2. Tak to na tú moju 940 si teda ešte počkám…..

  • Minimálně do ledna, února příštího roku :-)

  • Tyler (neregistrovaný)

   To je přece blbost RTM a nove telefony budou mnohem driv než aktualizace pro stávající zarizeni

  • No prave, kdoví jestli aktualizace bude ještě tento rok, podle toho v jak mizernem stavu zatím mobilni desitky jsou, listopad nestihaji ani se zazrakem, takze blbost to není. :-)

  • MS je sice pomalý, ale toto bych netvrdil. Desktopové desítky mají vyjít za měsíc a kousek, a že by byly v nějakém finálním stádiu, to se teda říct nedá. Navíc MS potvrdil, že po vydání desítek na desktop se jeho hlavní pozornost přesune k mobilní sekci. Takže i když jim sám moc nevěřím, tak si myslím, že systém by mohl klidně v říjnu hotov být. Přecejenom zas tak moc nezvladatelně práce zas nemají. Akorát musí převést univerzální aplikace do podoby pro mobily a systém zrychlit. S novými zařízeními to bude ovšem horší, vzhledem k tomu, jak „povedeně“ umí dělat marketing.

  • Třeba bude chtít uvést nové (některé) mobily na vánoční trh, takže tomu listopadu věřím, i když se to to všechno říká moc lehce :-) Určitě je na ně i vyvíjen pěkně velký tlak :-)

  • Desktop verzi MS stihne, ale jestli mobilni desitky MS vyda ještě tento rok, bude to velky problem, protože to nestihne odladit.Museli by byt primo kouzelnici.Tlak urcite je velky, to verim, ale nesmí to uspěchat.

  • Stihne-MS na tom už nějaký pátek maká a když se na to člověk koukne, tak čas ještě mají :D Jsem třeba zvědavý jak bude vypadat build desítek za týden natož třeba v srpnu :D

  • Maká právě dost dlouho a poslední buildy a aplikace mají hodne daleko do odladenosti a ostrého dennodenního pouzivani.

   3 mesice je velice kratka doba.Pokud to stihnou (ne jen vydat) ale i odladit, pak klobouk dolů.

  • Martin Alexandr

   Já tomu věřím, že to stihnou vše dokončit a vydat nové mobily do Vánoc :) ano jsem optimista :)

  • HTCIJIRKA: No je vidět, že jsi asi nikdy v žádném vývojovém týmu nebyl. Ten poslední build by se klidně dal odladit za 14 dní s dostatečným počtem lidí, které MS určitě k dispozici má. Problém je spíš v tom, že nemá cenu se soustřeďovat na odlazování, když jsou pořád v alfa fázi (přidávaj nové featury) a ještě se navíc soustřeďují na desktop. Navíc ty buildy, co vydají do insederů už jsou minimálně 14 dní staré (procházejí napřed dvěmi koli interního testování). Uvidíme, až vydají desktopové, myslim, že to pak půjde o dost rychlejš ;)

  • Kvuli takovemu posouzeni opravdu ve vyvojovem tymu byt nemusim.

  • No to samozřejmě být nemusíš, jen je pak tvůj pohled trochu zkreslený :)

  • A mnohdykrat ve finale a kdyz dojde na lamani chleba pravdivy.

  • To se uvidí až v listopadu…

  • Tak tak, rad sklonim poklonu pokud to vyjde odladene, ne jen vyjde.

  • „A mnohdykrat ve finale a kdyz dojde na lamani chleba pravdivy.“ – jsi dneska jedl nějakou vtipnou kaši ne?

   WallyCZ – No, já si myslím osobně, že už moc featur právě přidávat ani nebudou. Desktop je totiž docela dobré zrcadlo pro mobilní OS. Co se aplikací týče, tak ty potřebují ještě hodně péče, co se zbytku týče, tak osobně bych řekl, že to podstatné v desítkách už uniklo, případně bylo představeno. Takže pokud na tom zamakají od toho 29. července, tak to bude v RTM fázi koncem léta. Otázka je ale pak taky to, kdy to bude dostupné pro uživatele. Osobně by mě zajímalo i to, zda ještě počítají s Preview for Developers, kde se právě RTM fáze objevovaly.

  • Pokračování PfD je otázka, ale spíš asi nebude. Spíš to vidím na překlopení do Insider programu, jelikož ti co nyní testují W10 tak by ho měli mít licenci zadarmo i dál, pokud budou ochotni pokračovat právě v Insider programu, byť třeba slow ringu.

  • MS určitě má sílu na to, aby to dotlačil do úspěšného konce. Navíc 3-4 měsíce mají ještě čas. Vezměte si jakou odmlku jsme měli, build 10080 a vyšel až 10136 a to ještě denně vycházejí buildy v Canary ringu.

   Po vydání desktop verze budou mít více času na přidání funkcí a odladění je pro ně otázka zhruba 2 měsíců. Uvidíme. Každopádně určitě na to mají prostředky aby to zvládli a nemohou si dovolit selhat.

 3. Jestli to vyjde do konce roku, bude to zázrak. A aktualizace na stávající X30 a X20 bude nejdřív v prosinci 2016 a to budeme ještě rádi.

  • Pokiaľ bude pokračovať Insider, môže nám to byť jedno :)

  • borix (neregistrovaný)

   Vydání nových telefonů pro hlavní trhy má deadline na konci listopadu. Poslední měsíc a půl se MS bude soustředit na vyladění chyb a rychlosti systému a nové funkce nebudou moc přidávány. Větší úpravy jsou plánovány na červenec a září tohoto roku a pak až únor-březen příštího. Předvánoční trh mají za úkol stihnout za každou cenu.

 4. m.g (neregistrovaný)

  Z komentářů nade mnou nevím jestli vám dochází že Win 10M vyjdou s novými telefony mnohem dříve. Článek byl pouze o aktualizaci těch modelů které již vyšly. Některé z nich budou brzy na trhu přes dva roky a stále dostanou majoritní update.

 5. To čekání na důstojného nástupce Lumie 920 už je nějak moc dlouhé. Směřuje to k tomu, že dalším modelem v mé řadě iPhone 4 – Lumia 800 – Lumia 920 bude iPhone 6s.

 6. Rony (neregistrovaný)

  Jo nedávno psali že W10 mobile bude dokonce září a teď už to zas protahujou na řijen/listopad. No takže se zase asi dlouho nedočkáme.

 7. Rony (neregistrovaný)

  když nejsou hotové desítky pro stávající telefony, tak nemohou logicky být hotové ani pro ty nové které maji vyjít. A nějaké nedodělané preview verze si strčte někam.

Napište komentář

Redakce si vyhrazuje právo mazat komentáře, které nesouvisejí s tématem diskuze, nebo jsou útočného či urážlivého charakteru (pomluvy, vulgarity, rasismus či ponižování). V případě porušení těchto pravidel chování může redakce zakázat přístup do diskuze.

Odeslané komentáře jsou strojově kontrolovány (spam, nevhodné výrazy…).